3MIL AB
Företaget grundades 2021 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom uthyrning och leasing av andra hushållsartiklar och varor för personligt bruk i Göteborg.
Omsättningen för 2024 var 1 miljoner kronor och resultatet var positivt. 3MIL AB omsätter mer än hälften av de 365 aktiebolag som verkar i samma bransch. Antalet anställda uppgick senast till 1 personer.
Adress
Postadress: Box 830
41452 Göteborg
Besöksadress: BOX 830
41452 Göteborg
Verksamhet
Bransch: Uthyrning och leasing av andra hushållsartiklar och varor för personligt bruk (SNI 77220)
Uthyrning av festtillbehör, släp, skåpbilar och vattenskotrar och därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- +63,7 % jämfört med 2023
- Rörelsemarginal
- 1,2 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 0,4 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 10,1 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 7,8 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1 mkr | 12 tkr | 4 tkr | 504 tkr | 51 tkr | 1 |
| 2023 | 611 tkr | 10 tkr | 1 tkr | 261 tkr | 46 tkr | 0 |
| 2022 | 1,8 mkr | 32 tkr | 31 tkr | 262 tkr | 45 tkr | 0 |
| 2021 | 129 tkr | −35 tkr | −36 tkr | 170 tkr | 14 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
3MIL AB jämfört med 370 andra bolag i samma bransch (uthyrning och leasing av andra hushållsartiklar och varor för personligt bruk).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 mkr | 24 tkr | 400 tkr | 2,7 mkr | Över median |
| Anställda | 1 | 0 | 0 | 1 | Övre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Ingrid Ryrman (f. 1972) Styrelsesuppleant sedan 2022-07-15
- Emil Ryrman (f. 2002) Styrelseledamot sedan 2021-05-31
Tidigare roller (2)
- Ingrid Ryrman Helgesson (f. 1972) Styrelsesuppleant 2022-07-15 – 2026-06-09
- Emil Helgesson (f. 2002) Styrelseledamot 2021-05-31 – 2022-07-15
Vanliga frågor om 3MIL AB
- Vad gör 3MIL AB?
- Uthyrning av festtillbehör, släp, skåpbilar och vattenskotrar och därmed förenlig verksamhet.
- Var finns 3MIL AB?
- 3MIL AB har sin verksamhet i GÖTEBORG, Kungsbacka, Hallands län. Adress: Box 830, 41452 GÖTEBORG.
- När grundades 3MIL AB?
- 3MIL AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559319-9119.
- Vad omsätter 3MIL AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte 3MIL AB 1,0 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
- Vad är organisationsnumret för 3MIL AB?
- Organisationsnumret för 3MIL AB är 559319-9119. Bolagsformen är Aktiebolag.