6 Point Förvaltning AB

Organisationsnummer
559067-8438
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2016-06-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget startades 2016 och verksamheten erbjuder tjänster inom teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik i Norrköping. Det är ett av 152 företag inom teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik i Norrköping.

2025 omsatte bolaget 0 tkr med ett positivt årsresultat.

Adress

Postadress: Barkvägen 12
60599 Norrköping

Besöksadress: BARKVÄGEN 12
60599 Norrköping

Företag i Norrköping · Företag i Östergötlands län

Verksamhet

Bransch: Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik (SNI 71121)

Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta bolag, äga och förvalta värdepapper samt idka därmed förenlig verksam- het.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
86,5 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
2,0 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −15 tkr 18 tkr 1 mkr 887 tkr 0
2024 0 tkr −15 tkr 23 tkr 1,4 mkr 1,3 mkr 0
2023 0 tkr −15 tkr −15 tkr 1,7 mkr 1,6 mkr 0
2022 0 tkr −15 tkr −15 tkr 1,7 mkr 1,6 mkr 0
2021 0 tkr −11 tkr −11 tkr 2,3 mkr 2,2 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 0 tkr 0 tkr 1 tkr 1 tkr 1 tkr 0 tkr SENAST −11 tkr −15 tkr −15 tkr 23 tkr 18 tkr 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

6 Point Förvaltning AB jämfört med 11 108 andra bolag i samma bransch (teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 24 tkr 754 tkr 2,1 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om 6 Point Förvaltning AB

Vad gör 6 Point Förvaltning AB?
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta bolag, äga och förvalta värdepapper samt idka därmed förenlig verksam- het.
Var finns 6 Point Förvaltning AB?
6 Point Förvaltning AB har sin verksamhet i NORRKÖPING, Norrköping, Östergötlands län. Adress: Barkvägen 12, 60599 NORRKÖPING.
När grundades 6 Point Förvaltning AB?
6 Point Förvaltning AB grundades 2016 och har organisationsnummer 559067-8438.
Vad omsätter 6 Point Förvaltning AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte 6 Point Förvaltning AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för 6 Point Förvaltning AB?
Organisationsnumret för 6 Point Förvaltning AB är 559067-8438. Bolagsformen är Aktiebolag.