75PHARMA AB
75PHARMA AB är klassificerat som detaljhandel med apoteksvaror, utom via internet eller postorder i Danderyd. Bolaget startades 2020. Det är ett av 63 företag inom detaljhandel med apoteksvaror, utom via internet eller postorder i Stockholm.
Senast rapporterade omsättning uppgick till 0 tkr (2024) medan årsresultatet hamnade på minus. Bolaget tillhör branschens mindre aktörer av 195 jämförda företag. Bolaget ingår i koncernen 75PHARMA GROUP LTD.
Adress
Postadress: Enebybergsvägen 10 B. 2 tr
18236 Danderyd
Besöksadress: ENEBYBERGSVÄGEN 10 B 2 TR
18236 Danderyd
Verksamhet
Bransch: Detaljhandel med apoteksvaror, utom via internet eller postorder (SNI 47731)
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att idka tillverkning av och handel med produkter för sjukvård, hälsovård och friskvård med primär inriktning på läkemedel.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Koncernmoder: 75PHARMA GROUP LTD
Moderbolag: 75PHARMA GROUP LTD
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 19,9 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -179,6 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 tkr | −448 tkr | −449 tkr | 1,3 mkr | 250 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −966 tkr | −966 tkr | 835 tkr | 249 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −123 tkr | −123 tkr | 535 tkr | 414 tkr | 0 |
| 2021 | 0 tkr | −466 tkr | −466 tkr | 746 tkr | −216 tkr | 0 |
| 2020 | 0 tkr | −186 tkr | −186 tkr | 740 tkr | 250 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
75PHARMA AB jämfört med 195 andra bolag i samma bransch (detaljhandel med apoteksvaror, utom via internet eller postorder).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 76 tkr | 2,4 mkr | 14,7 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Manne Bergnehr (f. 1975) Delgivningsbar person sedan 2023-09-20
- Pasi Ruokostenpohja (f. 1967) Ordförande sedan 2023-07-07
- Niko Johannes Nevala (f. 1986) Styrelseledamot sedan 2023-07-07
- Sunita Pall (f. 1989) Styrelseledamot sedan 2023-07-07
- Pasi Ruokostenpohja (f. 1967) Styrelseledamot sedan 2021-05-26
Vanliga frågor om 75PHARMA AB
- Vad gör 75PHARMA AB?
- Bolaget har till föremål för sin verksamhet att idka tillverkning av och handel med produkter för sjukvård, hälsovård och friskvård med primär inriktning på läkemedel.
- Var finns 75PHARMA AB?
- 75PHARMA AB har sin verksamhet i DANDERYD, Stockholm, Stockholms län. Adress: Enebybergsvägen 10 B. 2 tr, 18236 DANDERYD.
- När grundades 75PHARMA AB?
- 75PHARMA AB grundades 2020 och har organisationsnummer 559193-7999.
- Vad omsätter 75PHARMA AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte 75PHARMA AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för 75PHARMA AB?
- Organisationsnumret för 75PHARMA AB är 559193-7999. Bolagsformen är Aktiebolag.