A.K El & Bygg AB

Organisationsnummer
559029-5274
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2015-12-23
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2015 och bolaget utför byggande av bostadshus och andra byggnader i Gullspång. Gullspång har totalt 9 företag inom branschen, varav A.K El & Bygg AB är ett.

Omsättningen för 2024 var 0 tkr, men resultatet blev negativt. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 15 978 branschkollegor.

Adress

Postadress: Stockhagsmysten 2
54792 Gullspång

Besöksadress: STOCKHAGSMYSTEN 2
54792 Gullspång

Företag i Gullspång · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: BYGGANDE AV BOSTADSHUS OCH ANDRA BYGGNADER (SNI 41000)

Bolaget ska bedriva byggnads- och elverksamhet, vidare bedriva konsultverksamhet och försäljning av material inom nämnda områden samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
85,3 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-6,9 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −29 tkr −29 tkr 495 tkr 422 tkr 0
2024 0 tkr −28 tkr −28 tkr 520 tkr 450 tkr 0
2023 0 tkr −48 tkr −47 tkr 544 tkr 478 tkr 0
2022 0 tkr −86 tkr −86 tkr 589 tkr 525 tkr 0
2021 0 tkr −87 tkr −62 tkr 670 tkr 610 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 0 tkr 0 tkr 1 tkr 1 tkr 1 tkr 0 tkr SENAST −62 tkr −86 tkr −47 tkr −28 tkr −29 tkr 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

A.K El & Bygg AB jämfört med 15 952 andra bolag i samma bransch (byggande av bostadshus och andra byggnader).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 243 tkr 1,5 mkr 5,4 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om A.K El & Bygg AB

Vad gör A.K El & Bygg AB?
Bolaget ska bedriva byggnads- och elverksamhet, vidare bedriva konsultverksamhet och försäljning av material inom nämnda områden samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns A.K El & Bygg AB?
A.K El & Bygg AB har sin verksamhet i GULLSPÅNG, Gullspång, Västra Götalands län. Adress: Stockhagsmysten 2, 54792 GULLSPÅNG.
När grundades A.K El & Bygg AB?
A.K El & Bygg AB grundades 2015 och har organisationsnummer 559029-5274.
Vad omsätter A.K El & Bygg AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte A.K El & Bygg AB 0 tkr.
Vem är VD på A.K El & Bygg AB?
Aleksandrs Krisnevskis är verkställande direktör på A.K El & Bygg AB.
Vad är organisationsnumret för A.K El & Bygg AB?
Organisationsnumret för A.K El & Bygg AB är 559029-5274. Bolagsformen är Aktiebolag.