Bavslut AB
Företaget grundades 2004 och företaget har sin huvudsakliga verksamhet inom detaljhandel med telekommunikationsutrustning i Skara.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt. Bolaget har uppgått i annat bolag genom fusion 2026.
Adress
Postadress: Box 113
53222 Skara
Besöksadress: BOX 113
53222 Skara
Verksamhet
Bransch: Detaljhandel med telekommunikationsutrustning (SNI 47402)
Aktiebolaget ska bedriva konsultation inom telekommunikation samt administration och ekonomi.
Omsättningsintervall: Ingen omsättning
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- -100,0 % jämfört med 2024
- Soliditet
- 100,0 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -3,1 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −3 tkr | −3 tkr | 98 tkr | 98 tkr | 0 |
| 2024 | 250 tkr | 250 tkr | 238 tkr | 251 tkr | 176 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −23 tkr | −23 tkr | 0 tkr | −62 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −1 tkr | −1 tkr | 16 tkr | −39 tkr | 0 |
| 2021 | 0 tkr | −1 tkr | −1 tkr | 16 tkr | −38 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Branschjämförelse
Bavslut AB jämfört med 257 andra bolag i samma bransch (detaljhandel med telekommunikationsutrustning).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 127 tkr | 2,7 mkr | 10,5 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Belle Kype (f. 1955) Styrelseledamot sedan 2024-02-08
- Marita Kype (f. 1958) Styrelsesuppleant sedan 2024-02-08
Vanliga frågor om Bavslut AB
- Vad gör Bavslut AB?
- Aktiebolaget ska bedriva konsultation inom telekommunikation samt administration och ekonomi.
- Var finns Bavslut AB?
- Bavslut AB har sin verksamhet i SKARA, Skara, Västra Götalands län. Adress: Box 113, 53222 SKARA.
- När grundades Bavslut AB?
- Bavslut AB grundades 2005 och har organisationsnummer 556670-9373.
- Vad omsätter Bavslut AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Bavslut AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för Bavslut AB?
- Organisationsnumret för Bavslut AB är 556670-9373. Bolagsformen är Aktiebolag.