Blockhold AB
Blockhold AB är ett svenskt aktiebolag i Trelleborg. Företaget grundades 2020.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt.
Adress
Postadress: Kurlands Byaväg 31-0
23167 Trelleborg
Besöksadress: KURLANDS BYAVÄG 31-0
23167 Trelleborg
Verksamhet
Bransch: Huvudnäring okänd (SNI 00009)
Bolagets verksamhet skall bestå av att själv eller genom dotterbolag äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 100,0 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -11,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −25 tkr | −12 tkr | 109 tkr | 109 tkr | 0 |
| 2024 | 0 tkr | −57 tkr | 16 tkr | 120 tkr | 120 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −107 tkr | −292 tkr | 12,1 mkr | 105 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −112 tkr | −118 tkr | 15,5 mkr | 15,5 mkr | 0 |
| 2021 | 0 tkr | 15,5 mkr | 15,5 mkr | 15,6 mkr | 15,6 mkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Kent Jonsson (f. 1965) Styrelseledamot sedan 2024-10-28
- Linus Charpentier (f. 1986) Styrelsesuppleant sedan 2024-10-28
Tidigare roller (3)
- Paul Stefan Christer Mosell (f. 1965) Styrelseledamot 2020-08-31 – 2026-06-09
- Kent Jonsson (f. 1965) Styrelsesuppleant 2020-08-31 – 2026-06-09
- Bengt Håkan Rylander (f. 1957) Revisor 2020-08-31 – 2026-06-09
Vanliga frågor om Blockhold AB
- Vad gör Blockhold AB?
- Bolagets verksamhet skall bestå av att själv eller genom dotterbolag äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Blockhold AB?
- Blockhold AB har sin verksamhet i TRELLEBORG, Svedala, Skåne län. Adress: Kurlands Byaväg 31-0, 23167 TRELLEBORG.
- När grundades Blockhold AB?
- Blockhold AB grundades 2020 och har organisationsnummer 559269-0175.
- Vad omsätter Blockhold AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Blockhold AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för Blockhold AB?
- Organisationsnumret för Blockhold AB är 559269-0175. Bolagsformen är Aktiebolag.