Breakloop AB
Verksamheten har bedrivits sedan 2015 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom datakonsultverksamhet i Stockholm. Stockholm har totalt 4657 företag inom branschen, varav Breakloop AB är ett.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt.
Adress
Postadress: Scheelegatan 28
11228 Stockholm
Besöksadress: SCHEELEGATAN 28
11228 Stockholm
Verksamhet
Bransch: Datakonsultverksamhet (SNI 62201)
Bolaget skall bedriva försäljning, konsulting och rådgivning inom IT, mjukvaru- och programutveckling för datorer och mobiler, IT-utbildningar och utbildningsevent, äga och förvalta fastigheter, aktier, andelar och andra värdepapper samt idka därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 55,1 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -2,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −17 tkr | −14 tkr | 1,2 mkr | 683 tkr | 0 |
| 2024 | 0 tkr | −15 tkr | 45 tkr | 1,3 mkr | 698 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −12 tkr | 345 tkr | 1,5 mkr | 652 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −15 tkr | 1 tkr | 1,2 mkr | 307 tkr | 0 |
| 2021 | 0 tkr | −14 tkr | 0 tkr | 1,2 mkr | 307 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Breakloop AB jämfört med 15 113 andra bolag i samma bransch (datakonsultverksamhet).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 8 tkr | 941 tkr | 1,9 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Erik Torlén (f. 1988) Styrelseledamot sedan 2015-09-28
- Thomas Torlén (f. 1963) Styrelsesuppleant sedan 2015-09-28
Vanliga frågor om Breakloop AB
- Vad gör Breakloop AB?
- Bolaget skall bedriva försäljning, konsulting och rådgivning inom IT, mjukvaru- och programutveckling för datorer och mobiler, IT-utbildningar och utbildningsevent, äga och förvalta fastigheter, aktier, andelar och andra värdepapper samt idka därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Breakloop AB?
- Breakloop AB har sin verksamhet i STOCKHOLM, Stockholm, Stockholms län. Adress: Scheelegatan 28, 11228 STOCKHOLM.
- När grundades Breakloop AB?
- Breakloop AB grundades 2015 och har organisationsnummer 559028-0243.
- Vad omsätter Breakloop AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Breakloop AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för Breakloop AB?
- Organisationsnumret för Breakloop AB är 559028-0243. Bolagsformen är Aktiebolag.