C2 Marketing AB

Organisationsnummer
556878-7542
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2022-09-05
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten erbjuder tjänster inom pr och kommunikation i Växjö. Bolaget startades 2022. Det finns 13 företag med liknande verksamhet i Växjö.

Omsättningen för 2025 var 15 tkr, och året avslutades med vinst. Omsättningen ligger i branschens nedre halva av 2 656 jämförelsebolag.

Adress

Postadress: Box 3203
35053 Växjö

Besöksadress: BOX 3203
35053 Växjö

Företag i Växjö · Företag i Kronobergs län

Verksamhet

Bransch: PR och kommunikation (SNI 73300)

Aktiebolaget ska bedriva konsultverksamhet inom reklam, kommunikation, marknadsföring och event samt handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1–49 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-94,4 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
26,7 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
26,7 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
100,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
4,6 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
-100,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 15 tkr 4 tkr 4 tkr 87 tkr 87 tkr 0
2024 268 tkr 215 tkr 171 tkr 279 tkr 253 tkr 1
2023 252 tkr 227 tkr 181 tkr 328 tkr 262 tkr 1
2022 172 tkr 92 tkr 72 tkr 159 tkr 128 tkr 1
2021 0 tkr −6 tkr −6 tkr 4 tkr −22 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−55,7 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 100 200 0 172 252 268 15 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −6 72 181 171 4 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

C2 Marketing AB jämfört med 2 659 andra bolag i samma bransch (pr och kommunikation).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 15 tkr 12 tkr 356 tkr 1,3 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta C2 Marketing AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om C2 Marketing AB

Vad gör C2 Marketing AB?
Aktiebolaget ska bedriva konsultverksamhet inom reklam, kommunikation, marknadsföring och event samt handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Var finns C2 Marketing AB?
C2 Marketing AB har sin verksamhet i VÄXJÖ, Växjö, Kronobergs län. Adress: Box 3203, 35053 VÄXJÖ.
När grundades C2 Marketing AB?
C2 Marketing AB grundades 2022 och har organisationsnummer 556878-7542.
Vad omsätter C2 Marketing AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte C2 Marketing AB 15 tkr.
Vad är organisationsnumret för C2 Marketing AB?
Organisationsnumret för C2 Marketing AB är 556878-7542. Bolagsformen är Aktiebolag.