Carisi AB

Organisationsnummer
556788-5214
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2009-09-04
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget startades 2009 och verksamheten är klassificerat som annan stödverksamhet avseende finansiella tjänster utom försäkrings- och pensionsfondsverksamhet i Djursholm. Det finns 54 företag med liknande verksamhet i Danderyd.

2024 omsatte bolaget 0 tkr, men resultatet blev negativt. Carisi AB hamnar under branschmedianen (2 635 bolag i jämförelsen).

Adress

Postadress: Box 54
18205 Djursholm

Besöksadress: BOX 54
18205 Djursholm

Företag i Danderyd · Företag i Stockholms län

Telefon: 070-7554060

Verksamhet

Bransch: Annan stödverksamhet avseende finansiella tjänster utom försäkrings- och pensionsfondsverksamhet (SNI 66190)

Bolaget ska köpa och sälja aktier och värdepapper, bedriva finansiell rådgivning, förvalta fast respektive lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
74,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-8,3 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −5 tkr −5 tkr 81 tkr 60 tkr 0
2023 0 tkr −11 tkr −11 tkr 86 tkr 65 tkr 0
2022 0 tkr −6 tkr −6 tkr 97 tkr 76 tkr 0
2021 0 tkr −6 tkr −6 tkr 103 tkr 82 tkr 0
2020 0 tkr 7 tkr 7 tkr 109 tkr 88 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 0 tkr 0 tkr 1 tkr 1 tkr 1 tkr 0 tkr SENAST 7 tkr −6 tkr −6 tkr −11 tkr −5 tkr 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Carisi AB jämfört med 2 634 andra bolag i samma bransch (annan stödverksamhet avseende finansiella tjänster utom försäkrings- och pensionsfondsverksamhet).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 38 tkr 1,4 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om Carisi AB

Vad gör Carisi AB?
Bolaget ska köpa och sälja aktier och värdepapper, bedriva finansiell rådgivning, förvalta fast respektive lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Var finns Carisi AB?
Carisi AB har sin verksamhet i DJURSHOLM, Danderyd, Stockholms län. Adress: Box 54, 18205 DJURSHOLM.
När grundades Carisi AB?
Carisi AB grundades 2009 och har organisationsnummer 556788-5214.
Vad omsätter Carisi AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Carisi AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Carisi AB?
Organisationsnumret för Carisi AB är 556788-5214. Bolagsformen är Aktiebolag.