COLDIG AB

Organisationsnummer
559398-9931
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2022-09-27
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Företaget har sin huvudsakliga verksamhet inom annan stödverksamhet avseende transport i Träslövsläge. Företaget grundades 2022.

Omsättningen för 2025 var 70 tkr och året avslutades med förlust. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 836 branschkollegor.

Adress

Postadress: Storgatan 60
43275 Träslövsläge

Besöksadress: STORGATAN 60
43275 Träslövsläge

Företag i Varberg · Företag i Hallands län

Verksamhet

Bransch: Annan stödverksamhet avseende transport (SNI 52260)

Konsultverksamhet, föredragsverksamhet och utbildning inom multimodal transportindustri med fokus på samverkan och digitalisering samt därmed förenlig verksamhet

Omsättningsintervall: 50–99 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+42,9 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-65,7 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-67,1 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
94,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-42,0 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 70 tkr −46 tkr −47 tkr 118 tkr 112 tkr 0
2024 49 tkr 2 tkr 0 tkr 175 tkr 159 tkr 0
2023 89 tkr 22 tkr 12 tkr 83 tkr 37 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2023–2025
−11,3 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 20 40 60 80 89 49 70 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 12 0 −47 202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

COLDIG AB jämfört med 840 andra bolag i samma bransch (annan stödverksamhet avseende transport).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 70 tkr 156 tkr 2,8 mkr 19,4 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta COLDIG AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om COLDIG AB

Vad gör COLDIG AB?
Konsultverksamhet, föredragsverksamhet och utbildning inom multimodal transportindustri med fokus på samverkan och digitalisering samt därmed förenlig verksamhet
Var finns COLDIG AB?
COLDIG AB har sin verksamhet i TRÄSLÖVSLÄGE, Varberg, Hallands län. Adress: Storgatan 60, 43275 TRÄSLÖVSLÄGE.
När grundades COLDIG AB?
COLDIG AB grundades 2022 och har organisationsnummer 559398-9931.
Vad omsätter COLDIG AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte COLDIG AB 70 tkr.
Vem är VD på COLDIG AB?
Mikael Lind är verkställande direktör på COLDIG AB.
Vad är organisationsnumret för COLDIG AB?
Organisationsnumret för COLDIG AB är 559398-9931. Bolagsformen är Aktiebolag.