Corem Murman 7 AB

Organisationsnummer
559018-0856
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2022-03-11
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Corem Lovisa AB Moderbolag
Corem Murman 7 AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Företaget grundades 2015 och Corem Murman 7 AB har sin huvudsakliga verksamhet inom uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler i Johanneshov.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 4,9 miljoner kronor (2024), men resultatet blev negativt. Corem Murman 7 AB ligger över 75:e percentilen i branschen jämfört med 17 087 andra svenska aktiebolag. Corem Murman 7 AB är en del av Corem Property Group AB-koncernen.

Adress

Postadress: BOX 5048
12105 Johanneshov

Företag i Nyköping · Företag i Södermanlands län

Verksamhet

Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202)

Bolaget ska direkt eller indirekt genom dotterbolag förvärva, äga, förvalta, utveckla och försälja fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 3–5 mkr

Koncernmoder: Corem Property Group AB (556463-9440)
Moderbolag: Corem Lovisa AB (559068-5334)

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-3,4 %
jämfört med 2023
Rörelsemarginal
27,9 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-12,2 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
5,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-32,2 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 4,9 mkr 1,4 mkr −594 tkr 31,1 mkr 1,8 mkr 0
2023 5 mkr 2 mkr −654 tkr 32,2 mkr 2,4 mkr 0
2022 4,6 mkr 1,9 mkr −104 tkr 32,8 mkr 3,1 mkr 0
2021 4,5 mkr 2 mkr 32 tkr 32,7 mkr 3,2 mkr 0
2020 4,5 mkr 2,4 mkr 324 tkr 32,6 mkr 3,2 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
+2,1 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 4 5 4,5 4,5 4,6 5 4,9 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 324 32 −104 −654 −594 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Corem Murman 7 AB jämfört med 17 127 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 4,9 mkr 337 tkr 1,1 mkr 2,8 mkr Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (1)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Corem Murman 7 AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Corem Murman 7 AB

Vad gör Corem Murman 7 AB?
Bolaget ska direkt eller indirekt genom dotterbolag förvärva, äga, förvalta, utveckla och försälja fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Var finns Corem Murman 7 AB?
Corem Murman 7 AB har sin verksamhet i JOHANNESHOV, Nyköping, Södermanlands län. Adress: BOX 5048, 12105 JOHANNESHOV.
När grundades Corem Murman 7 AB?
Corem Murman 7 AB grundades 2015 och har organisationsnummer 559018-0856.
Vad omsätter Corem Murman 7 AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Corem Murman 7 AB 4,9 miljoner kronor.
Vad är organisationsnumret för Corem Murman 7 AB?
Organisationsnumret för Corem Murman 7 AB är 559018-0856. Bolagsformen är Aktiebolag.