DExperience AB

Organisationsnummer
559199-8421
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2019-03-25
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom dataprogrammering i Täby. Företaget grundades 2019. Täby har totalt 302 företag inom branschen, varav DExperience AB är ett.

Omsättningen för 2026 var 0 tkr och året avslutades med förlust. DExperience AB hamnar under branschmedianen (19 615 bolag i jämförelsen).

Adress

Postadress: Avtalsvägen, 12
18750 Täby

Besöksadress: AVTALSVÄGEN 12
18750 Täby

Företag i Täby · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)

Erbjuder konsulttjänster inom webbutveckling, front- och backend, före både moln- och server baserade plattformar. Erbjuder även konsulttjänster inom Internet of Things, främst inom inbyggda system med trådlöst och trådbunden kommunikation, i tekniken C, C++, .NET och assembler.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
57,6 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-0,9 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2026 0 tkr −116 tkr −3 tkr 559 tkr 322 tkr 0
2025 0 tkr −190 tkr 7 tkr 890 tkr 533 tkr 0
2024 371 tkr −20 tkr 1 tkr 1,5 mkr 821 tkr 1
2023 479 tkr 260 tkr 151 tkr 1,6 mkr 969 tkr 1
2022 1,3 mkr 948 tkr 412 tkr 2 mkr 1 mkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2022–2026
−47,4 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,3 0,5 0,4 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 412 151 1 7 −3 20222023202420252026
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

DExperience AB jämfört med 19 685 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 566 tkr 1,7 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta DExperience AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om DExperience AB

Vad gör DExperience AB?
Erbjuder konsulttjänster inom webbutveckling, front- och backend, före både moln- och server baserade plattformar. Erbjuder även konsulttjänster inom Internet of Things, främst inom inbyggda system med trådlöst och trådbunden kommunikation, i tekniken C, C++, .NET och assembler.
Var finns DExperience AB?
DExperience AB har sin verksamhet i TÄBY, Täby, Stockholms län. Adress: Avtalsvägen, 12, 18750 TÄBY.
När grundades DExperience AB?
DExperience AB grundades 2019 och har organisationsnummer 559199-8421.
Vad omsätter DExperience AB?
Enligt det senaste bokslutet (2026) omsatte DExperience AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för DExperience AB?
Organisationsnumret för DExperience AB är 559199-8421. Bolagsformen är Aktiebolag.