Digital djungel AB
Verksamheten är klassificerat som redovisning och bokföring, skatterådgivning i Bohus. Verksamheten har bedrivits sedan 2012. Stockholm har totalt 3002 företag inom branschen, varav Digital djungel AB är ett.
Omsättningen för 2025 var 1,3 miljoner kronor, och året avslutades med vinst. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (15 505 jämförelsebolag). Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet.
Adress
Postadress: Göteborgsvägen 142
44537 Bohus
Besöksadress: GÖTEBORGSVÄGEN 142
44537 Bohus
Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län
Telefon: 070-9400602
Verksamhet
Bransch: Redovisning och bokföring, skatterådgivning (SNI 69201)
Föremål för företagets verksamhet är att: Äga och driva företag som saluför varor och tjänster på internet inom följande branscher: friskvård, hälsa, träning, resor, utbildning, kläder. böcker, musik och film. Äga och driva bolag med handel av livsmedel och hälsoprodukter. Konsultverksamhet inom IT, data, marknadsföring, försäljning och utbildning.
Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- +86,1 % jämfört med 2024
- Rörelsemarginal
- 26,7 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 15,0 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 91,0 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 5,5 % årets resultat / eget kapital
- Anställdtillväxt
- 0,0 % jämfört med 2024
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,3 mkr | 350 tkr | 196 tkr | 3,9 mkr | 3,6 mkr | 1 |
| 2024 | 704 tkr | −348 tkr | 3 tkr | 5,4 mkr | 4,1 mkr | 1 |
| 2023 | 1,4 mkr | 273 tkr | 177 tkr | 7 mkr | 4,1 mkr | 1 |
| 2022 | 2 mkr | 158 tkr | 1,6 mkr | 6,9 mkr | 4,2 mkr | 1 |
| 2021 | 1,6 mkr | 198 tkr | 1,8 mkr | 5,5 mkr | 2,6 mkr | 1 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Digital djungel AB jämfört med 15 493 andra bolag i samma bransch (redovisning och bokföring, skatterådgivning).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1,3 mkr | 57 tkr | 492 tkr | 1,4 mkr | Över median |
| Anställda | 1 | 0 | 1 | 1 | Övre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Peter Munteanu (f. 1982) Styrelseledamot sedan 2012-06-19
- Tommy Munteanu (f. 1958) Styrelsesuppleant sedan 2012-06-19
Vanliga frågor om Digital djungel AB
- Vad gör Digital djungel AB?
- Föremål för företagets verksamhet är att: Äga och driva företag som saluför varor och tjänster på internet inom följande branscher: friskvård, hälsa, träning, resor, utbildning, kläder. böcker, musik och film. Äga och driva bolag med handel av livsmedel och hälsoprodukter. Konsultverksamhet inom IT, data, marknadsföring, försäljning och utbildning.
- Var finns Digital djungel AB?
- Digital djungel AB har sin verksamhet i BOHUS, Stockholm, Stockholms län. Adress: Göteborgsvägen 142, 44537 BOHUS.
- När grundades Digital djungel AB?
- Digital djungel AB grundades 2012 och har organisationsnummer 556896-3499.
- Vad omsätter Digital djungel AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Digital djungel AB 1,3 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
- Vad är organisationsnumret för Digital djungel AB?
- Organisationsnumret för Digital djungel AB är 556896-3499. Bolagsformen är Aktiebolag.