Drakhögen Förvaltning AB

Organisationsnummer
559313-0155
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2021-06-23
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

Bolaget är ett svenskt aktiebolag i Göteborg. Företaget grundades 2021.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var positivt.

Adress

Postadress: Brynolfsgatan 1 B
41265 Göteborg

Besöksadress: BRYNOLFSGATAN 1 B
41265 Göteborg

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Huvudnäring okänd (SNI 00009)

Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
85,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
3,7 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −20 tkr 4 tkr 127 tkr 108 tkr 0
2024 0 tkr −19 tkr −19 tkr 122 tkr 104 tkr 0
2023 0 tkr −18 tkr 6 tkr 178 tkr 123 tkr 0
2022 0 tkr −28 tkr 93 tkr 171 tkr 117 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2022–2025
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 93 6 −19 4 2022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Drakhögen Förvaltning AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Drakhögen Förvaltning AB

Vad gör Drakhögen Förvaltning AB?
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Var finns Drakhögen Förvaltning AB?
Drakhögen Förvaltning AB har sin verksamhet i GÖTEBORG, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Brynolfsgatan 1 B, 41265 GÖTEBORG.
När grundades Drakhögen Förvaltning AB?
Drakhögen Förvaltning AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559313-0155.
Vad omsätter Drakhögen Förvaltning AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Drakhögen Förvaltning AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Drakhögen Förvaltning AB?
Organisationsnumret för Drakhögen Förvaltning AB är 559313-0155. Bolagsformen är Aktiebolag.