Fastighetsbröderna i Tyresö AB

Organisationsnummer
559232-9972
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2020-04-06
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Framkomp AB Moderbolag
Fastighetsbröderna i Tyresö AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Bolaget startades 2020 och Fastighetsbröderna i Tyresö AB har sin huvudsakliga verksamhet inom uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder i Haninge.

2025 omsatte bolaget 228 tkr, och året avslutades med vinst. Fastighetsbröderna i Tyresö AB hamnar under branschmedianen (21 997 bolag i jämförelsen). Fastighetsbröderna i Tyresö AB är en del av Framkomp AB-koncernen.

Adress

Postadress: Box 3006
13603 Haninge

Besöksadress: BOX 3006
13603 Haninge

Företag i Tyresö · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201)

Bolaget ska bedriva ägande, förvaltning,, uthyrning samt underhåll av fastigheter, äga och förvalta aktier och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 200–299 tkr

Koncernmoder: Framkomp AB (556595-2040)
Moderbolag: Framkomp AB (556595-2040)

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+16,3 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
60,5 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
3,1 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
21,8 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
4,4 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 228 tkr 138 tkr 7 tkr 724 tkr 158 tkr 0
2024 196 tkr 36 tkr 6 tkr 796 tkr 151 tkr 0
2023 198 tkr 66 tkr 13 tkr 743 tkr 145 tkr 0
2022 192 tkr −288 tkr 2 tkr 709 tkr 132 tkr 0
2021 310 tkr 426 tkr 20 tkr 1,3 mkr 130 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−7,4 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 100 200 300 310 192 198 196 228 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 20 2 13 6 7 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Fastighetsbröderna i Tyresö AB jämfört med 22 001 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 228 tkr 181 tkr 829 tkr 3,3 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (1)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Fastighetsbröderna i Tyresö AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Fastighetsbröderna i Tyresö AB

Vad gör Fastighetsbröderna i Tyresö AB?
Bolaget ska bedriva ägande, förvaltning,, uthyrning samt underhåll av fastigheter, äga och förvalta aktier och därmed förenlig verksamhet.
Var finns Fastighetsbröderna i Tyresö AB?
Fastighetsbröderna i Tyresö AB har sin verksamhet i HANINGE, Tyresö, Stockholms län. Adress: Box 3006, 13603 HANINGE.
När grundades Fastighetsbröderna i Tyresö AB?
Fastighetsbröderna i Tyresö AB grundades 2020 och har organisationsnummer 559232-9972.
Vad omsätter Fastighetsbröderna i Tyresö AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Fastighetsbröderna i Tyresö AB 228 tkr.
Vad är organisationsnumret för Fastighetsbröderna i Tyresö AB?
Organisationsnumret för Fastighetsbröderna i Tyresö AB är 559232-9972. Bolagsformen är Aktiebolag.