Forsåker Sälj 53 AB

Organisationsnummer
559476-4853
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2024-04-02
F-skatt
Registrerad
Moms
Ej registrerad

Koncernstruktur

Forsåker Sälj 53 AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Verksamheten arbetar med uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler i Mölndal. Verksamheten har bedrivits sedan 2024. Det finns 95 företag med liknande verksamhet i Mölndal.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 0 tkr (2024) och året avslutades med förlust. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 14 357 branschkollegor.

Adress

Postadress: 43182 Mölndal

Företag i Mölndal · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203)

Bolaget ska äga, utveckla och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: Forsåker Sälj Holding 5 AB (559476-4739)
Moderbolag: Forsåker Sälj Holding 5 AB (559476-4739)

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
59,7 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-5,4 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −2 tkr −2 tkr 62 tkr 37 tkr 0
2024 0 tkr −11 tkr −11 tkr 62 tkr 39 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2024–2025
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −11 −2 20242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Forsåker Sälj 53 AB jämfört med 14 819 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 234 tkr 1,3 mkr 5,4 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (3)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Forsåker Sälj 53 AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Forsåker Sälj 53 AB

Vad gör Forsåker Sälj 53 AB?
Bolaget ska äga, utveckla och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Var finns Forsåker Sälj 53 AB?
Forsåker Sälj 53 AB har sin verksamhet i MÖLNDAL, Mölndal, Västra Götalands län.
När grundades Forsåker Sälj 53 AB?
Forsåker Sälj 53 AB grundades 2024 och har organisationsnummer 559476-4853.
Vad omsätter Forsåker Sälj 53 AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Forsåker Sälj 53 AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Forsåker Sälj 53 AB?
Organisationsnumret för Forsåker Sälj 53 AB är 559476-4853. Bolagsformen är Aktiebolag.