Fortunato AB

Organisationsnummer
556830-6939
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2011-01-18
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

Bolaget startades 2010 och företaget erbjuder förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare i Angered.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var positivt.

Adress

Postadress: Fjällbinkan 3 Lgh 1403
42449 Angered

Besöksadress: FJÄLLBINKAN 3 LGH 1403
42449 Angered

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994)

Bolaget ska bedriva förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
99,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
1,7 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −13 tkr 281 tkr 16,2 mkr 16,1 mkr 0
2024 0 tkr −8 tkr 377 tkr 15,9 mkr 15,8 mkr 0
2023 0 tkr −27 tkr 93 tkr 15,6 mkr 15,6 mkr 0
2022 0 tkr −48 tkr −52 tkr 15,5 mkr 15,5 mkr 0
2021 0 tkr −45 tkr 5,7 mkr 15,8 mkr 15,8 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 5,7 −0,1 0,1 0,4 0,3 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Fortunato AB jämfört med 13 073 andra bolag i samma bransch (förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 0 tkr 0 tkr Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Fortunato AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Fortunato AB

Vad gör Fortunato AB?
Bolaget ska bedriva förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Fortunato AB?
Fortunato AB har sin verksamhet i ANGERED, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Fjällbinkan 3 Lgh 1403, 42449 ANGERED.
När grundades Fortunato AB?
Fortunato AB grundades 2011 och har organisationsnummer 556830-6939.
Vad omsätter Fortunato AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Fortunato AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Fortunato AB?
Organisationsnumret för Fortunato AB är 556830-6939. Bolagsformen är Aktiebolag.