Ghiribizzo AB

Organisationsnummer
559533-6735
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2025-06-05
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten arbetar inom scenkonst i Stockholm. Företaget grundades 2025. Det finns 1247 företag med liknande verksamhet i Stockholm.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1 miljoner kronor (2025), och året avslutades med vinst. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (3 345 jämförelsebolag). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Hornsgatan 134
11728 Stockholm

Besöksadress: HORNSGATAN 134
11728 Stockholm

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Scenkonst (SNI 90200)

Artistisk verksamhet. Musikerverksamhet, komposition, konsertarrangemang samt samararbetsprojekt inom kultursektorn

Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Rörelsemarginal
82,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
65,2 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
58,8 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
96,3 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 1 mkr 823 tkr 655 tkr 1,2 mkr 680 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Branschjämförelse

Ghiribizzo AB jämfört med 3 345 andra bolag i samma bransch (scenkonst).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1 mkr 94 tkr 408 tkr 1,2 mkr Över median
Anställda 1 0 1 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om Ghiribizzo AB

Vad gör Ghiribizzo AB?
Artistisk verksamhet. Musikerverksamhet, komposition, konsertarrangemang samt samararbetsprojekt inom kultursektorn
Var finns Ghiribizzo AB?
Ghiribizzo AB har sin verksamhet i STOCKHOLM, Stockholm, Stockholms län. Adress: Hornsgatan 134, 11728 STOCKHOLM.
När grundades Ghiribizzo AB?
Ghiribizzo AB grundades 2025 och har organisationsnummer 559533-6735.
Vad omsätter Ghiribizzo AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Ghiribizzo AB 1,0 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Ghiribizzo AB?
Organisationsnumret för Ghiribizzo AB är 559533-6735. Bolagsformen är Aktiebolag.