Han sa Active Meeting AB

Organisationsnummer
556972-5459
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2021-04-16
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Han sa Active Meeting AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Bolaget startades 2014 och verksamheten är klassificerat som drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar i Kalmar. Det finns 7 företag med liknande verksamhet i Kalmar.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 3 miljoner kronor (2025), men resultatet blev negativt. Bolaget tillhör den övre kvartilen i sin bransch med 851 jämförbara företag. Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet. Bolaget ingår i koncernen Han sa Bygg Förvaltning AB.

Adress

Postadress: Engelska vägen 10
39356 Kalmar

Besöksadress: ENGELSKA VÄGEN 10
39356 Kalmar

Företag i Kalmar · Företag i Kalmar län

Verksamhet

Bransch: Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar (SNI 93119)

Aktiebolaget ska äga och driva padelhallar, gym- och multiaktivitetshallar, försäljning av idrottsprodukter, café- och restaurangverksamhet, äga och förvalta fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 5–10 mkr

Koncernmoder: Han sa Bygg Förvaltning AB (556823-1079)
Moderbolag: Han sa Bygg Invest AB (559104-7674)

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-47,8 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-64,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-65,0 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
0,5 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-4202,2 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
-75,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 3 mkr −1,9 mkr −1,9 mkr 10,1 mkr 46 tkr 1
2024 5,7 mkr −3,2 mkr −3,2 mkr 16,2 mkr 149 tkr 4
2023 6,3 mkr −7 mkr −7,1 mkr 13,8 mkr 56 tkr 5
2022 8,2 mkr −5,3 mkr −5,3 mkr 11,2 mkr 50 tkr 8
2021 2,4 mkr 1 tkr 0 tkr 7,2 mkr 51 tkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+5,8 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 2 4 6 8 2,4 8,2 6,3 5,7 3 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 0 −5,3 −7,1 −3,2 −1,9 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Han sa Active Meeting AB jämfört med 851 andra bolag i samma bransch (drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 3 mkr 138 tkr 974 tkr 2,9 mkr Övre kvartil
Anställda 1 0 0 2 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Han sa Active Meeting AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Han sa Active Meeting AB

Vad gör Han sa Active Meeting AB?
Aktiebolaget ska äga och driva padelhallar, gym- och multiaktivitetshallar, försäljning av idrottsprodukter, café- och restaurangverksamhet, äga och förvalta fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Han sa Active Meeting AB?
Han sa Active Meeting AB har sin verksamhet i KALMAR, Kalmar, Kalmar län. Adress: Engelska vägen 10, 39356 KALMAR.
När grundades Han sa Active Meeting AB?
Han sa Active Meeting AB grundades 2021 och har organisationsnummer 556972-5459.
Vad omsätter Han sa Active Meeting AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Han sa Active Meeting AB 3,0 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vem är VD på Han sa Active Meeting AB?
Gustav Nyblom är verkställande direktör på Han sa Active Meeting AB.
Vad är organisationsnumret för Han sa Active Meeting AB?
Organisationsnumret för Han sa Active Meeting AB är 556972-5459. Bolagsformen är Aktiebolag.