HUY HOLDING AB

Organisationsnummer
556897-3969
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2012-08-09
F-skatt
Registrerad
Moms
Ej registrerad

Koncernstruktur

HUY HOLDING AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Verksamheten är klassificerat som holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner i Tomelilla. Företaget grundades 2012. Det finns 7 företag med liknande verksamhet i Tomelilla.

Omsättningen för 2024 var 0 tkr med ett positivt årsresultat. HUY HOLDING AB ligger över 75:e percentilen i branschen jämfört med 12 136 andra svenska aktiebolag. Bolaget ingår i koncernen HUY HOLDING AB.

Adress

Postadress: Teggatan 2
27333 Tomelilla

Besöksadress: TEGGATAN 2
27333 Tomelilla

Företag i Tomelilla · Företag i Skåne län

Verksamhet

Bransch: Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212)

Bolaget ska bedriva förvärv av restauranger samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: HUY HOLDING AB (556897-3969)

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
93,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
0,2 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −6 tkr 5 tkr 2,2 mkr 2 mkr 0
2023 0 tkr −6 tkr 4 tkr 2,4 mkr 2,2 mkr 0
2022 0 tkr −6 tkr 3 tkr 2,6 mkr 2,4 mkr 0
2021 0 tkr −7 tkr 304 tkr 2,8 mkr 2,6 mkr 0
2020 0 tkr −9 tkr 2 mkr 4,6 mkr 4 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 0 tkr 0 tkr 1 tkr 1 tkr 1 tkr 0 tkr SENAST 2 mkr 304 tkr 3 tkr 4 tkr 5 tkr 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

HUY HOLDING AB jämfört med 12 252 andra bolag i samma bransch (holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 0 tkr 0 tkr Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om HUY HOLDING AB

Vad gör HUY HOLDING AB?
Bolaget ska bedriva förvärv av restauranger samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns HUY HOLDING AB?
HUY HOLDING AB har sin verksamhet i TOMELILLA, Tomelilla, Skåne län. Adress: Teggatan 2, 27333 TOMELILLA.
När grundades HUY HOLDING AB?
HUY HOLDING AB grundades 2012 och har organisationsnummer 556897-3969.
Vad omsätter HUY HOLDING AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte HUY HOLDING AB 0 tkr.
Vem är VD på HUY HOLDING AB?
Tuong Huy Nguyen är verkställande direktör på HUY HOLDING AB.
Vad är organisationsnumret för HUY HOLDING AB?
Organisationsnumret för HUY HOLDING AB är 556897-3969. Bolagsformen är Aktiebolag.