Hybrid Construction AB

Organisationsnummer
559447-9171
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2023-10-26
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Företaget grundades 2023 och företaget är klassificerat som anläggningsarbeten för el i Limhamn.

Omsättningen för 2025 var 300 tkr och året avslutades med förlust. Omsättningen ligger i branschens nedre halva av 475 jämförelsebolag. Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Polgatan 64
21611 Limhamn

Besöksadress: POLGATAN 64
21611 Limhamn

Företag i Malmö · Företag i Skåne län

Verksamhet

Bransch: Anläggningsarbeten för el (SNI 42221)

Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva byggverksamhet, sälja och montera solceller samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 300–499 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-89,8 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-179,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-180,7 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
-114,8 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
132,2 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
-66,7 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 300 tkr −537 tkr −542 tkr 357 tkr −410 tkr 1
2024 2,9 mkr 136 tkr 107 tkr 1,3 mkr 132 tkr 3

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2024–2025
−89,8 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 2,9 0,3 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 107 −542 20242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Hybrid Construction AB jämfört med 475 andra bolag i samma bransch (anläggningsarbeten för el).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 300 tkr 20 tkr 1,2 mkr 5,3 mkr Under median
Anställda 1 0 1 2 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (1)
  • Heidi Thörn (f. 1962) Styrelsesuppleant 2023-10-17 – 2026-06-09

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Hybrid Construction AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Hybrid Construction AB

Vad gör Hybrid Construction AB?
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva byggverksamhet, sälja och montera solceller samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Hybrid Construction AB?
Hybrid Construction AB har sin verksamhet i LIMHAMN, Malmö, Skåne län. Adress: Polgatan 64, 21611 LIMHAMN.
När grundades Hybrid Construction AB?
Hybrid Construction AB grundades 2023 och har organisationsnummer 559447-9171.
Vad omsätter Hybrid Construction AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Hybrid Construction AB 300 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Hybrid Construction AB?
Organisationsnumret för Hybrid Construction AB är 559447-9171. Bolagsformen är Aktiebolag.