IDENTISOFT SOLUTIONS AB

Organisationsnummer
556966-9996
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2014-05-12
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget startades 2014 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom dataprogrammering i Nacka.

2025 omsatte bolaget 976 tkr, och året avslutades med vinst. IDENTISOFT SOLUTIONS AB omsätter mer än hälften av de 19 589 aktiebolag som verkar i samma bransch. Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Henriksdalsringen 111
13132 Nacka

Besöksadress: HENRIKSDALSRINGEN 111
13132 Nacka

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)

Bolaget ska leverera tjänster inom IT, systemutveckling och hårdvaruhantering, äga och förvalta fast egendom, äga och förvalta samt bedriva handel med värdepapper, dock ej sådan verksamhet som avses i Bankrörelselagen, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 700–999 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-40,8 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
13,3 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
8,2 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
70,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
55,9 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 976 tkr 130 tkr 80 tkr 204 tkr 143 tkr 1
2024 1,6 mkr 324 tkr 8 tkr 180 tkr 63 tkr 1
2023 870 tkr −111 tkr 246 tkr 547 tkr 280 tkr 1
2022 1,3 mkr 598 tkr −18 tkr 1,6 mkr 546 tkr 0
2021 902 tkr 751 tkr 666 tkr 1,6 mkr 718 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+2,0 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,5 0,9 1,3 0,9 1,6 1 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 666 −18 246 8 80 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

IDENTISOFT SOLUTIONS AB jämfört med 19 677 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 976 tkr 0 tkr 567 tkr 1,7 mkr Över median
Anställda 1 0 1 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (1)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta IDENTISOFT SOLUTIONS AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om IDENTISOFT SOLUTIONS AB

Vad gör IDENTISOFT SOLUTIONS AB?
Bolaget ska leverera tjänster inom IT, systemutveckling och hårdvaruhantering, äga och förvalta fast egendom, äga och förvalta samt bedriva handel med värdepapper, dock ej sådan verksamhet som avses i Bankrörelselagen, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Var finns IDENTISOFT SOLUTIONS AB?
IDENTISOFT SOLUTIONS AB har sin verksamhet i NACKA, Stockholm, Stockholms län. Adress: Henriksdalsringen 111, 13132 NACKA.
När grundades IDENTISOFT SOLUTIONS AB?
IDENTISOFT SOLUTIONS AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556966-9996.
Vad omsätter IDENTISOFT SOLUTIONS AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte IDENTISOFT SOLUTIONS AB 976 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för IDENTISOFT SOLUTIONS AB?
Organisationsnumret för IDENTISOFT SOLUTIONS AB är 556966-9996. Bolagsformen är Aktiebolag.