InFiNet Code AB
InFiNet Code AB har sin huvudsakliga verksamhet inom dataprogrammering i Askim. Verksamheten har bedrivits sedan 2022.
2025 omsatte bolaget 1,7 miljoner kronor medan årsresultatet hamnade på minus. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (19 544 jämförelsebolag). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 3 personer.
Adress
Postadress: Stora Åvägen 21
43634 Askim
Besöksadress: STORA ÅVÄGEN 21
43634 Askim
Verksamhet
Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva konsult- verksamhet inom grafisk design, webdesign UX-design.
Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- -50,1 % jämfört med 2024
- Rörelsemarginal
- -15,9 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- -10,6 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 7,4 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -305,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,7 mkr | −274 tkr | −183 tkr | 810 tkr | 60 tkr | 3 |
| 2024 | 3,5 mkr | 466 tkr | 363 tkr | 2,3 mkr | 393 tkr | 0 |
| 2023 | 151 tkr | 146 tkr | 116 tkr | 279 tkr | 145 tkr | 0 |
| 2022 | 134 tkr | 109 tkr | 64 tkr | 220 tkr | 89 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2022–2025
+134,5 % CAGR
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Branschjämförelse
InFiNet Code AB jämfört med 19 691 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1,7 mkr | 0 tkr | 567 tkr | 1,7 mkr | Över median |
| Anställda | 3 | 0 | 1 | 1 | Övre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Nemanja Milosavljevic (f. 1994) Verkställande direktör sedan 2025-12-28
- Anica Mitrovic Milosavljevic (f. 1994) Vice VD sedan 2025-12-28
- Anica Mitrovic Milosavljevic (f. 1994) Styrelsesuppleant sedan 2025-12-28
- Nemanja Milosavljevic (f. 1994) Styrelseledamot sedan 2022-02-11
Tidigare roller (3)
- Nemanja Milosavljevic (f. 1994) Ordförande 2024-01-14 – 2025-12-28
- Anica Mitrovic Milosavljevic (f. 1994) Styrelseledamot 2024-01-14 – 2025-12-28
- Tijana Ilic (f. 1987) Styrelseledamot 2024-01-14 – 2025-12-28
Vanliga frågor om InFiNet Code AB
- Vad gör InFiNet Code AB?
- Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva konsult- verksamhet inom grafisk design, webdesign UX-design.
- Var finns InFiNet Code AB?
- InFiNet Code AB har sin verksamhet i ASKIM, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Stora Åvägen 21, 43634 ASKIM.
- När grundades InFiNet Code AB?
- InFiNet Code AB grundades 2022 och har organisationsnummer 559365-2604.
- Vad omsätter InFiNet Code AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte InFiNet Code AB 1,7 miljoner kronor. Bolaget hade 3 anställda.
- Vem är VD på InFiNet Code AB?
- Nemanja Milosavljevic är verkställande direktör på InFiNet Code AB.
- Vad är organisationsnumret för InFiNet Code AB?
- Organisationsnumret för InFiNet Code AB är 559365-2604. Bolagsformen är Aktiebolag.