Interal Invest AB
Koncernstruktur
Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.
Bolaget startades 2009 och företaget arbetar med uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder i Habo. Det är ett av 18 företag inom uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder i Habo.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var positivt. Interal Invest AB är en del av Interal Invest AB-koncernen.
Adress
Postadress: Fanérgatan 3
56633 Habo
Besöksadress: FANÉRGATAN 3
56633 Habo
Verksamhet
Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201)
Bolaget ska bedriva tillverkning och försäljning av aluminiumprodukter, reklam och utställningsmaterial samt markiser, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Koncernmoder: Interal Invest AB (556792-8287)
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 91,1 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 56,5 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | 0 tkr | 12 mkr | 23,3 mkr | 21,2 mkr | 0 |
| 2024 | 0 tkr | 0 tkr | 61 tkr | 18,3 mkr | 14,2 mkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | 0 tkr | 10 mkr | 22,2 mkr | 18,1 mkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | 0 tkr | 12 mkr | 14,2 mkr | 12,1 mkr | 0 |
| 2021 | 0 tkr | 30 tkr | 0 tkr | 8,4 mkr | 166 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Interal Invest AB jämfört med 22 046 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 182 tkr | 828 tkr | 3,3 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Hans Erik Harrysson Lager (f. 1952) Ordförande sedan 2025-12-03
- Hans Erik Harrysson Lager (f. 1952) Styrelseledamot sedan 2025-12-03
- Hannes Simonsson (f. 2005) Styrelsesuppleant sedan 2025-12-03
- Anders Claesson (f. 1968) Revisor sedan 2010-01-29
- Andreas Simonsson (f. 1976) Styrelseledamot sedan 2009-12-16
- Andreas Simonsson (f. 1976) Verkställande direktör sedan 2009-12-16
Tidigare roller (1)
- Niklas Fotsjö (f. 1971) Styrelsesuppleant 2017-10-17 – 2026-06-09
Vanliga frågor om Interal Invest AB
- Vad gör Interal Invest AB?
- Bolaget ska bedriva tillverkning och försäljning av aluminiumprodukter, reklam och utställningsmaterial samt markiser, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Interal Invest AB?
- Interal Invest AB har sin verksamhet i HABO, Habo, Jönköpings län. Adress: Fanérgatan 3, 56633 HABO.
- När grundades Interal Invest AB?
- Interal Invest AB grundades 2010 och har organisationsnummer 556792-8287.
- Vad omsätter Interal Invest AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Interal Invest AB 0 tkr.
- Vem är VD på Interal Invest AB?
- Andreas Simonsson är verkställande direktör på Interal Invest AB.
- Vad är organisationsnumret för Interal Invest AB?
- Organisationsnumret för Interal Invest AB är 556792-8287. Bolagsformen är Aktiebolag.