ISOTERM AB

Organisationsnummer
556317-8333
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2010-11-25
F-skatt
Registrerad
Moms
Ej registrerad

Bolaget bedriver partihandel med vvs-varor i Ljung. Bolaget startades 2010. Det finns 40 företag med liknande verksamhet i Göteborg.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 0 tkr (2024), och året avslutades med vinst. Bolaget ingår i koncernen PIPELIFE INTERNATIONAL GMBH.

Adress

Postadress: Box 50
52402 Ljung

Besöksadress: BOX 50
52402 Ljung

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Partihandel med VVS-varor (SNI 46842)

Bolaget skall bedriva försäljning av plaströrsdetaljer inom vat- ten och avlopp och utföra VVS-installationer, investering i ak- tier, förvaltning och uthyrning av fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: PIPELIFE INTERNATIONAL GMBH
Moderbolag: PIPELIFE NORGE AS

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
71,4 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
137,8 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −134 tkr 8,4 mkr 8,5 mkr 6,1 mkr 0
2023 0 tkr −127 tkr 44 tkr 172 tkr −2,3 mkr 0
2022 0 tkr −105 tkr −2 mkr 293 tkr −2,4 mkr 0
2021 0 tkr −57 tkr −175 tkr 2,2 mkr −305 tkr 0
2020 8 tkr −43 tkr 56 tkr 2,2 mkr −130 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 2 tkr 4 tkr 6 tkr 8 tkr 0 tkr SENAST 56 tkr −175 tkr −2 mkr 44 tkr 8,4 mkr 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

ISOTERM AB jämfört med 510 andra bolag i samma bransch (partihandel med vvs-varor).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 672 tkr 4,8 mkr 27,7 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (2)
  • Sigmund Aandstad (f. 1979) Styrelseledamot 2023-02-22 – 2026-06-09
  • Per Lidén (f. 1962) Delgivningsbar person 2019-03-12 – 2026-06-09

Vanliga frågor om ISOTERM AB

Vad gör ISOTERM AB?
Bolaget skall bedriva försäljning av plaströrsdetaljer inom vat- ten och avlopp och utföra VVS-installationer, investering i ak- tier, förvaltning och uthyrning av fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Var finns ISOTERM AB?
ISOTERM AB har sin verksamhet i LJUNG, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Box 50, 52402 LJUNG.
När grundades ISOTERM AB?
ISOTERM AB grundades 2010 och har organisationsnummer 556317-8333.
Vad omsätter ISOTERM AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte ISOTERM AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för ISOTERM AB?
Organisationsnumret för ISOTERM AB är 556317-8333. Bolagsformen är Aktiebolag.