Klockfast AB

Organisationsnummer
559058-4529
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2016-04-12
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Företaget grundades 2016 och Klockfast AB är klassificerat som uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler i Umeå. Det är ett av 229 företag inom uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler i Umeå.

2025 omsatte bolaget 938 tkr medan årsresultatet hamnade på minus. Klockfast AB hamnar under branschmedianen (17 072 bolag i jämförelsen). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Källarvägen 7i
90137 Umeå

Besöksadress: KÄLLARVÄGEN 7 I
90137 Umeå

Företag i Umeå · Företag i Västerbottens län

Verksamhet

Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202)

Bolaget ska äga och förvalta och bedriva uthyrning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 700–999 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-17,6 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-216,6 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-237,0 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
0,3 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-4358,8 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 938 tkr −2 mkr −2,2 mkr 14,8 mkr 51 tkr 1
2024 1,1 mkr −771 tkr −1 mkr 16 mkr 46 tkr 1
2023 1,1 mkr −159 tkr −297 tkr 17,2 mkr 50 tkr 0
2022 896 tkr −352 tkr −410 tkr 17,5 mkr 46 tkr 2
2021 717 tkr −1,8 mkr −1,9 mkr 17,4 mkr 56 tkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+6,9 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 0,7 0,9 1,1 1,1 0,9 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 −1,9 −0,4 −0,3 −1 −2,2 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Klockfast AB jämfört med 17 149 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 938 tkr 340 tkr 1,1 mkr 2,9 mkr Under median
Anställda 1 0 0 0 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (1)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Klockfast AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Klockfast AB

Vad gör Klockfast AB?
Bolaget ska äga och förvalta och bedriva uthyrning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Klockfast AB?
Klockfast AB har sin verksamhet i UMEÅ, Umeå, Västerbottens län. Adress: Källarvägen 7i, 90137 UMEÅ.
När grundades Klockfast AB?
Klockfast AB grundades 2016 och har organisationsnummer 559058-4529.
Vad omsätter Klockfast AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Klockfast AB 938 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Klockfast AB?
Organisationsnumret för Klockfast AB är 559058-4529. Bolagsformen är Aktiebolag.