Konsultbolaget OLD AB

Organisationsnummer
559424-6083
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2023-03-02
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

Koncernstruktur

Konsultbolaget OLD AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Företaget grundades 2023 och Konsultbolaget OLD AB är ett svenskt aktiebolag i Ljungby.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var positivt. Konsultbolaget OLD AB är en del av Konsultbolaget OLD AB-koncernen.

Adress

Postadress: Älgstigen 11
34141 Ljungby

Besöksadress: ÄLGSTIGEN 11
34141 Ljungby

Företag i Ljungby · Företag i Kronobergs län

Verksamhet

Bransch: Huvudnäring okänd (SNI 00009)

Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom industriautomation samt äga och förvalta dotterföretag och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: Konsultbolaget OLD AB (559424-6083)

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
64,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
24,3 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −1 tkr 1,1 mkr 6,9 mkr 4,5 mkr 0
2024 0 tkr −2 tkr 2,1 mkr 6,8 mkr 3,4 mkr 0
2023 0 tkr −6 tkr 1,3 mkr 5,8 mkr 1,3 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2023–2025
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 1,3 2,1 1,1 202320242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Konsultbolaget OLD AB jämfört med 75 247 andra bolag i samma bransch (huvudnäring okänd).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 0 tkr 0 tkr Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Konsultbolaget OLD AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Konsultbolaget OLD AB

Vad gör Konsultbolaget OLD AB?
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom industriautomation samt äga och förvalta dotterföretag och därmed förenlig verksamhet.
Var finns Konsultbolaget OLD AB?
Konsultbolaget OLD AB har sin verksamhet i LJUNGBY, Ljungby, Kronobergs län. Adress: Älgstigen 11, 34141 LJUNGBY.
När grundades Konsultbolaget OLD AB?
Konsultbolaget OLD AB grundades 2023 och har organisationsnummer 559424-6083.
Vad omsätter Konsultbolaget OLD AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Konsultbolaget OLD AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Konsultbolaget OLD AB?
Organisationsnumret för Konsultbolaget OLD AB är 559424-6083. Bolagsformen är Aktiebolag.