Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB
Företaget grundades 2008 och verksamheten verkar inom övrig stödverksamhet för utbildningsväsendet i Nyköping. Nyköping har totalt 14 företag inom branschen, varav Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB är ett.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt.
Adress
Postadress: Vålarö Kummelviken 4
61193 Nyköping
Besöksadress: VÅLARÖ KUMMELVIKEN 4
61193 Nyköping
Företag i Nyköping · Företag i Södermanlands län
Telefon: 0155-220506
Verksamhet
Bransch: Övrig stödverksamhet för utbildningsväsendet (SNI 85690)
Aktiebolagets verksamhet skall vara utvärdering, rådgivning och kompetensutveckling inom skola och utbildning. Ytterligare verksamhet är bokutgivning samt översättning och tolkning.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- -100,0 % jämfört med 2024
- Soliditet
- 42,4 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -56,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −14 tkr | −14 tkr | 59 tkr | 25 tkr | 0 |
| 2024 | 100 tkr | 89 tkr | 71 tkr | 255 tkr | 199 tkr | 0 |
| 2023 | 56 tkr | 28 tkr | 22 tkr | 168 tkr | 128 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −15 tkr | −15 tkr | 140 tkr | 106 tkr | 0 |
| 2021 | 261 tkr | 250 tkr | 199 tkr | 376 tkr | 321 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB jämfört med 1 422 andra bolag i samma bransch (övrig stödverksamhet för utbildningsväsendet).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 0 tkr | 182 tkr | 886 tkr | Under median |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Hans-Jakob Wilhelm Forsberg (f. 1942) Styrelseledamot sedan 2008-12-16
- Kerstin Elsa Margareta Forsberg (f. 1945) Styrelsesuppleant sedan 2008-12-16
Vanliga frågor om Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB
- Vad gör Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB?
- Aktiebolagets verksamhet skall vara utvärdering, rådgivning och kompetensutveckling inom skola och utbildning. Ytterligare verksamhet är bokutgivning samt översättning och tolkning.
- Var finns Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB?
- Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB har sin verksamhet i NYKÖPING, Nyköping, Södermanlands län. Adress: Vålarö Kummelviken 4, 61193 NYKÖPING.
- När grundades Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB?
- Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB grundades 2008 och har organisationsnummer 556773-0741.
- Vad omsätter Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB?
- Organisationsnumret för Learning Beyond Borders, H&K Consulting AB är 556773-0741. Bolagsformen är Aktiebolag.