Lev Lite Extra Stockholm AB

Organisationsnummer
556708-7787
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2017-04-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget startades 2006 och företaget har sin huvudsakliga verksamhet inom konsultverksamhet avseende företags organisation i Muskö.

Omsättningen för 2025 var 220 tkr med ett positivt årsresultat. Lev Lite Extra Stockholm AB omsätter mer än hälften av de 60 018 aktiebolag som verkar i samma bransch. Antalet anställda uppgick senast till 1 personer.

Adress

Postadress: Mickrum Kvarnholmen 1
14895 Muskö

Besöksadress: MICKRUM KVARNHOLMEN 1
14895 Muskö

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Telefon: 08-7508788

Verksamhet

Bransch: Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)

Bolaget skall bedriva konsultation inom organisationsutveckling, inredning samt psykoterapi med försäljning av både tjänster och produkter till företag och privatpersoner.

Omsättningsintervall: 200–299 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-1,3 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
39,1 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
47,3 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
91,2 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
41,9 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 220 tkr 86 tkr 104 tkr 272 tkr 248 tkr 1
2024 223 tkr 110 tkr 110 tkr 477 tkr 444 tkr 1
2023 149 tkr 36 tkr 36 tkr 354 tkr 335 tkr 0
2022 200 tkr 78 tkr 78 tkr 309 tkr 299 tkr 1
2021 177 tkr −12 tkr −12 tkr 228 tkr 221 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+5,6 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 50 100 150 200 177 200 149 223 220 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −12 78 36 110 104 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Lev Lite Extra Stockholm AB jämfört med 60 036 andra bolag i samma bransch (konsultverksamhet avseende företags organisation).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 220 tkr 0 tkr 210 tkr 1,2 mkr Över median
Anställda 1 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Lev Lite Extra Stockholm AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Lev Lite Extra Stockholm AB

Vad gör Lev Lite Extra Stockholm AB?
Bolaget skall bedriva konsultation inom organisationsutveckling, inredning samt psykoterapi med försäljning av både tjänster och produkter till företag och privatpersoner.
Var finns Lev Lite Extra Stockholm AB?
Lev Lite Extra Stockholm AB har sin verksamhet i MUSKÖ, Stockholm, Stockholms län. Adress: Mickrum Kvarnholmen 1, 14895 MUSKÖ.
När grundades Lev Lite Extra Stockholm AB?
Lev Lite Extra Stockholm AB grundades 2006 och har organisationsnummer 556708-7787.
Vad omsätter Lev Lite Extra Stockholm AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Lev Lite Extra Stockholm AB 220 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vem är VD på Lev Lite Extra Stockholm AB?
Lena Gyllenberg är verkställande direktör på Lev Lite Extra Stockholm AB.
Vad är organisationsnumret för Lev Lite Extra Stockholm AB?
Organisationsnumret för Lev Lite Extra Stockholm AB är 556708-7787. Bolagsformen är Aktiebolag.