Livijn Advisory AB
Bolaget startades 2019 och verksamheten erbjuder tjänster inom juridiska byråers verksamhet m.m. i Bromma. Det är ett av 820 företag inom juridiska byråers verksamhet m.m. i Stockholm.
2025 omsatte bolaget 3,2 miljoner kronor med ett positivt årsresultat. Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet.
Adress
Postadress: Aladdinsvägen 35
16761 Bromma
Besöksadress: ALADDINSVÄGEN 35
16761 Bromma
Verksamhet
Bransch: Juridiska byråers verksamhet m.m. (SNI 69102)
Bolaget ska tillhandahålla konsultverksamhet såsom rådgivning, utbildning och motsvarande tjänster inom områdena juridik, regelefterlevnad, etik och ledarskap, bedriva investeringsverksamhet samt äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: 3–5 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- -26,5 % jämfört med 2024
- Rörelsemarginal
- 34,7 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 23,6 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 69,3 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 22,3 % årets resultat / eget kapital
- Anställdtillväxt
- 0,0 % jämfört med 2024
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,2 mkr | 1,1 mkr | 753 tkr | 4,9 mkr | 3,4 mkr | 1 |
| 2024 | 4,3 mkr | 1,9 mkr | 1,4 mkr | 4,6 mkr | 3,4 mkr | 1 |
| 2023 | 2,1 mkr | 100 tkr | −1 tkr | 3,8 mkr | 2,6 mkr | 1 |
| 2022 | 3,4 mkr | 2 mkr | 1,2 mkr | 4,6 mkr | 3 mkr | 1 |
| 2021 | 3,1 mkr | 2,3 mkr | 1,8 mkr | 3 mkr | 2,1 mkr | 1 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Livijn Advisory AB jämfört med 2 382 andra bolag i samma bransch (juridiska byråers verksamhet m.m.).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 3,2 mkr | 4 tkr | 310 tkr | 1,5 mkr | Övre kvartil |
| Anställda | 1 | 0 | 1 | 1 | Övre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Hampus Olof Mikael Larsson (f. 1991) Revisor sedan 2023-10-25
- Ulrika Malmberg Livijn (f. 1968) Styrelseledamot sedan 2019-08-12
- Mikael Livijn (f. 1966) Styrelsesuppleant sedan 2019-08-12
Vanliga frågor om Livijn Advisory AB
- Vad gör Livijn Advisory AB?
- Bolaget ska tillhandahålla konsultverksamhet såsom rådgivning, utbildning och motsvarande tjänster inom områdena juridik, regelefterlevnad, etik och ledarskap, bedriva investeringsverksamhet samt äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Livijn Advisory AB?
- Livijn Advisory AB har sin verksamhet i BROMMA, Stockholm, Stockholms län. Adress: Aladdinsvägen 35, 16761 BROMMA.
- När grundades Livijn Advisory AB?
- Livijn Advisory AB grundades 2019 och har organisationsnummer 559214-6434.
- Vad omsätter Livijn Advisory AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Livijn Advisory AB 3,2 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
- Vad är organisationsnumret för Livijn Advisory AB?
- Organisationsnumret för Livijn Advisory AB är 559214-6434. Bolagsformen är Aktiebolag.