Michael Stomberg Affärspartner AB

Organisationsnummer
559237-8755
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2020-01-22
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom konsultverksamhet avseende företags organisation i Ulricehamn. Bolaget startades 2020. Det finns 68 företag med liknande verksamhet i Ulricehamn.

2025 omsatte bolaget 623 tkr och året avslutades med förlust. Omsättningen ligger över branschens median (60 018 bolag i jämförelsen). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Rådhusgatan 16
52335 Ulricehamn

Besöksadress: RÅDHUSGATAN 16
52335 Ulricehamn

Företag i Ulricehamn · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)

Bolaget ska bedriva konsultverksamhet avseende företags organisation och äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 500–699 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-6,0 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-15,6 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-0,5 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
56,3 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-1,3 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 623 tkr −97 tkr −3 tkr 407 tkr 229 tkr 1
2024 663 tkr −114 tkr 0 tkr 438 tkr 232 tkr 1
2023 1,3 mkr 353 tkr 208 tkr 782 tkr 372 tkr 1
2022 999 tkr 224 tkr 131 tkr 596 tkr 265 tkr 1
2021 739 tkr 123 tkr 72 tkr 408 tkr 133 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−4,2 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 0,7 1 1,3 0,7 0,6 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 72 131 208 0 −3 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Michael Stomberg Affärspartner AB jämfört med 60 338 andra bolag i samma bransch (konsultverksamhet avseende företags organisation).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 623 tkr 0 tkr 206 tkr 1,2 mkr Över median
Anställda 1 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Michael Stomberg Affärspartner AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Michael Stomberg Affärspartner AB

Vad gör Michael Stomberg Affärspartner AB?
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet avseende företags organisation och äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Michael Stomberg Affärspartner AB?
Michael Stomberg Affärspartner AB har sin verksamhet i ULRICEHAMN, Ulricehamn, Västra Götalands län. Adress: Rådhusgatan 16, 52335 ULRICEHAMN.
När grundades Michael Stomberg Affärspartner AB?
Michael Stomberg Affärspartner AB grundades 2020 och har organisationsnummer 559237-8755.
Vad omsätter Michael Stomberg Affärspartner AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Michael Stomberg Affärspartner AB 623 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Michael Stomberg Affärspartner AB?
Organisationsnumret för Michael Stomberg Affärspartner AB är 559237-8755. Bolagsformen är Aktiebolag.