MMBS Fastighetsservice AB

Organisationsnummer
556970-3241
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2014-05-02
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten är klassificerat som byggnadssnickeriarbeten i Strömsbruk. Verksamheten har bedrivits sedan 2014.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1,3 miljoner kronor (2025) med ett positivt årsresultat. Omsättningen ligger i branschens nedre halva av 10 123 jämförelsebolag. Antalet anställda uppgick senast till 1 personer.

Adress

Postadress: Källbacksvägen 12 B
82495 Strömsbruk

Besöksadress: KÄLLBACKSVÄGEN 12 B
82495 Strömsbruk

Företag i Nordanstig · Företag i Gävleborgs län

Verksamhet

Bransch: Byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320)

Företaget ska bedriva byggnadssnickeri, försäljning av byggmaterial, fastighetsskötsel, lokalvård och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+6,9 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
3,4 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
2,6 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
51,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
12,1 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 1,3 mkr 45 tkr 34 tkr 549 tkr 280 tkr 1
2024 1,2 mkr −55 tkr −67 tkr 616 tkr 246 tkr 1
2023 1,6 mkr −61 tkr −68 tkr 854 tkr 182 tkr 1
2022 2,5 mkr 93 tkr 82 tkr 864 tkr 250 tkr 2
2021 1,8 mkr 92 tkr 68 tkr 661 tkr 168 tkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−7,4 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,5 2 2,5 1,8 2,5 1,6 1,2 1,3 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 68 82 −68 −67 34 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

MMBS Fastighetsservice AB jämfört med 10 129 andra bolag i samma bransch (byggnadssnickeriarbeten).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,3 mkr 406 tkr 1,4 mkr 3,7 mkr Under median
Anställda 1 0 1 2 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta MMBS Fastighetsservice AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om MMBS Fastighetsservice AB

Vad gör MMBS Fastighetsservice AB?
Företaget ska bedriva byggnadssnickeri, försäljning av byggmaterial, fastighetsskötsel, lokalvård och därmed förenlig verksamhet.
Var finns MMBS Fastighetsservice AB?
MMBS Fastighetsservice AB har sin verksamhet i STRÖMSBRUK, Nordanstig, Gävleborgs län. Adress: Källbacksvägen 12 B, 82495 STRÖMSBRUK.
När grundades MMBS Fastighetsservice AB?
MMBS Fastighetsservice AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556970-3241.
Vad omsätter MMBS Fastighetsservice AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte MMBS Fastighetsservice AB 1,3 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för MMBS Fastighetsservice AB?
Organisationsnumret för MMBS Fastighetsservice AB är 556970-3241. Bolagsformen är Aktiebolag.