Monkey Solutions AB

Organisationsnummer
559454-7738
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2023-10-30
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2023 och verksamheten har sin huvudsakliga verksamhet inom dataprogrammering i Göteborg. Det är ett av 2317 företag inom dataprogrammering i Göteborg.

2025 omsatte bolaget 10 tkr. Monkey Solutions AB hamnar under branschmedianen (19 467 bolag i jämförelsen).

Adress

Postadress: Verkmästaregatan 1 Lgh 1101
41757 Göteborg

Besöksadress: VERKMÄSTAREGATAN 1 LGH 1101
41757 Göteborg

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)

Företaget ska bedriva konsultverksamhet inom it.

Omsättningsintervall: 1–49 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-96,2 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
-20,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
0,0 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
31,6 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
0,0 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 10 tkr −2 tkr 0 tkr 79 tkr 25 tkr 0
2024 260 tkr 241 tkr 191 tkr 334 tkr 216 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2024–2025
−96,2 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 100 200 260 10 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 191 0 20242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Monkey Solutions AB jämfört med 19 690 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 10 tkr 0 tkr 566 tkr 1,7 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (2)
  • Daniel Trochez (f. 1992) Styrelseledamot 2023-10-30 – 2026-06-14
  • Tove Byröd (f. 1993) Styrelsesuppleant 2023-10-30 – 2026-06-14

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Monkey Solutions AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Monkey Solutions AB

Vad gör Monkey Solutions AB?
Företaget ska bedriva konsultverksamhet inom it.
Var finns Monkey Solutions AB?
Monkey Solutions AB har sin verksamhet i GÖTEBORG, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Verkmästaregatan 1 Lgh 1101, 41757 GÖTEBORG.
När grundades Monkey Solutions AB?
Monkey Solutions AB grundades 2023 och har organisationsnummer 559454-7738.
Vad omsätter Monkey Solutions AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Monkey Solutions AB 10 tkr.
Vad är organisationsnumret för Monkey Solutions AB?
Organisationsnumret för Monkey Solutions AB är 559454-7738. Bolagsformen är Aktiebolag.