Morpheus Invest AB
Verksamheten erbjuder tjänster inom konsultverksamhet avseende företags organisation i Stockholm. Verksamheten har bedrivits sedan 2020. Det finns 18981 företag med liknande verksamhet i Stockholm.
Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt.
Adress
Postadress: Götgatan 11
11646 Stockholm
Besöksadress: GÖTGATAN 11
11646 Stockholm
Verksamhet
Bransch: Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Bolaget ska tillhandahålla managementkonsulttjänster samt därmed förenlig verksamhet. Därutöver ska bolaget bedriva handel med och förvaltning av värdepapper för egen räkning samt därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 98,7 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -1,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −10 tkr | −6 tkr | 636 tkr | 628 tkr | 0 |
| 2024 | 0 tkr | −9 tkr | 0 tkr | 636 tkr | 626 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −8 tkr | −9 tkr | 602 tkr | 583 tkr | 0 |
| 2022 | 0 tkr | −8 tkr | 0 tkr | 571 tkr | 539 tkr | 0 |
| 2021 | 200 tkr | 84 tkr | 50 tkr | 717 tkr | 525 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
Morpheus Invest AB jämfört med 60 323 andra bolag i samma bransch (konsultverksamhet avseende företags organisation).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 0 tkr | 207 tkr | 1,2 mkr | Under median |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Christian Listérus (f. 1967) Ordförande sedan 2022-06-28
- Dag Johan Magni (f. 1969) Styrelseledamot sedan 2022-06-28
- Christian Listérus (f. 1967) Styrelseledamot sedan 2020-11-30
- Håkan Petter Edfeldt (f. 1973) Styrelsesuppleant sedan 2020-11-30
Vanliga frågor om Morpheus Invest AB
- Vad gör Morpheus Invest AB?
- Bolaget ska tillhandahålla managementkonsulttjänster samt därmed förenlig verksamhet. Därutöver ska bolaget bedriva handel med och förvaltning av värdepapper för egen räkning samt därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Morpheus Invest AB?
- Morpheus Invest AB har sin verksamhet i STOCKHOLM, Stockholm, Stockholms län. Adress: Götgatan 11, 11646 STOCKHOLM.
- När grundades Morpheus Invest AB?
- Morpheus Invest AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559271-2839.
- Vad omsätter Morpheus Invest AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Morpheus Invest AB 0 tkr.
- Vad är organisationsnumret för Morpheus Invest AB?
- Organisationsnumret för Morpheus Invest AB är 559271-2839. Bolagsformen är Aktiebolag.