MV Supplements AB

Organisationsnummer
559456-9146
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2024-01-10
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Företaget bedriver detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment i Linköping. Företaget grundades 2024. Det finns 34 företag med liknande verksamhet i Linköping.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1,1 miljoner kronor (2024) medan årsresultatet hamnade på minus. Omsättningen placerar MV Supplements AB bland topp 25 % i branschen (3 759 bolag). Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet.

Adress

Postadress: Roskildegatan 2A
58231 Linköping

Besöksadress: ROSKILDEGATAN 2 A
58231 Linköping

Företag i Linköping · Företag i Östergötlands län

Verksamhet

Bransch: Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment (SNI 47123)

Bolagets ska sälja kosttillskott samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+60,2 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
11,5 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
11,5 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
9,8 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
68,9 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 1,7 mkr 193 tkr 193 tkr 2,9 mkr 280 tkr 1
2024 1,1 mkr −437 tkr −438 tkr 3,7 mkr −413 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2024–2025
+60,2 % CAGR
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 500 tkr 1 mkr 1,5 mkr 1,7 mkr SENAST −438 tkr 193 tkr 20242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

MV Supplements AB jämfört med 3 744 andra bolag i samma bransch (detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,7 mkr 0 tkr 78 tkr 1 mkr Övre kvartil
Anställda 1 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om MV Supplements AB

Vad gör MV Supplements AB?
Bolagets ska sälja kosttillskott samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns MV Supplements AB?
MV Supplements AB har sin verksamhet i LINKÖPING, Linköping, Östergötlands län. Adress: Roskildegatan 2A, 58231 LINKÖPING.
När grundades MV Supplements AB?
MV Supplements AB grundades 2024 och har organisationsnummer 559456-9146.
Vad omsätter MV Supplements AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte MV Supplements AB 1,7 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för MV Supplements AB?
Organisationsnumret för MV Supplements AB är 559456-9146. Bolagsformen är Aktiebolag.