PDG Group AB

Organisationsnummer
559364-2340
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2022-02-04
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

PDG Group AB är ett svenskt aktiebolag i Enköping. Verksamheten har bedrivits sedan 2022.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2024 och årets resultat var negativt.

Adress

Postadress: Traktorgatan 2
74537 Enköping

Besöksadress: TRAKTORGATAN 2
74537 Enköping

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Huvudnäring okänd (SNI 00009)

Bolaget skall äga, utveckla, förvalta och erbjuda utvecklingskapital (venture capital) till verksamheter i dotter-, intressebolag och andra företag. Bolaget skall även bedriva handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
100,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-100,0 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −7 tkr −7 tkr 7 tkr 7 tkr 0
2023 0 tkr −7 tkr −7 tkr 15 tkr 15 tkr 0
2022 0 tkr −3 tkr −3 tkr 22 tkr 22 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2022–2024
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −3 −7 −7 202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta PDG Group AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om PDG Group AB

Vad gör PDG Group AB?
Bolaget skall äga, utveckla, förvalta och erbjuda utvecklingskapital (venture capital) till verksamheter i dotter-, intressebolag och andra företag. Bolaget skall även bedriva handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns PDG Group AB?
PDG Group AB har sin verksamhet i ENKÖPING, Stockholm, Stockholms län. Adress: Traktorgatan 2, 74537 ENKÖPING.
När grundades PDG Group AB?
PDG Group AB grundades 2022 och har organisationsnummer 559364-2340.
Vad omsätter PDG Group AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte PDG Group AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för PDG Group AB?
Organisationsnumret för PDG Group AB är 559364-2340. Bolagsformen är Aktiebolag.