Petre & Partners AB

Organisationsnummer
559044-5325
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2015-12-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Petre & Partners AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Verksamheten har bedrivits sedan 2015 och Petre & Partners AB är klassificerat som annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag i Västra Frölunda.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var positivt. Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet. Bolaget ingår i koncernen Petre & Partners AB.

Adress

Postadress: Krokebacksgatan 4 A
42674 Västra Frölunda

Besöksadress: KROKEBACKSGATAN 4 A
42674 Västra Frölunda

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag (SNI 68320)

Bolaget skall bedriva konsultverksamhet avseende fastighetstjänster samt äga och förvalta lös och fast egendom.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: Petre & Partners AB (559044-5325)

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-100,0 %
jämfört med 2024
Soliditet
99,2 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
0,8 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −502 tkr 232 tkr 27,7 mkr 27,5 mkr 1
2024 15 tkr −299 tkr 1,1 mkr 27,6 mkr 27,5 mkr 1
2023 0 tkr −247 tkr 5,2 mkr 26,6 mkr 26,5 mkr 1
2022 1,2 mkr −162 tkr 18 mkr 22,1 mkr 21,8 mkr 1
2021 1,1 mkr 162 tkr 530 tkr 19,9 mkr 4,1 mkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−88,4 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,1 1,2 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 0,5 18 5,2 1,1 0,2 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Petre & Partners AB jämfört med 3 640 andra bolag i samma bransch (annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 492 tkr 2,4 mkr Under median
Anställda 1 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Petre & Partners AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Petre & Partners AB

Vad gör Petre & Partners AB?
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet avseende fastighetstjänster samt äga och förvalta lös och fast egendom.
Var finns Petre & Partners AB?
Petre & Partners AB har sin verksamhet i VÄSTRA FRÖLUNDA, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Krokebacksgatan 4 A, 42674 VÄSTRA FRÖLUNDA.
När grundades Petre & Partners AB?
Petre & Partners AB grundades 2015 och har organisationsnummer 559044-5325.
Vad omsätter Petre & Partners AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Petre & Partners AB 0 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Petre & Partners AB?
Organisationsnumret för Petre & Partners AB är 559044-5325. Bolagsformen är Aktiebolag.