Pilagården Konsult AB

Organisationsnummer
556868-7825
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2011-12-01
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2011 och verksamheten är klassificerat som övrig detaljhandel med brett sortiment i Alfta.

Omsättningen för 2025 var 411 tkr med ett positivt årsresultat. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (781 jämförelsebolag).

Adress

Postadress: Norra Ösavägen 11E
82240 Alfta

Besöksadress: NORRA ÖSAVÄGEN 11 E
82240 Alfta

Företag i Bollnäs · Företag i Gävleborgs län

Verksamhet

Bransch: Övrig detaljhandel med brett sortiment (SNI 47122)

Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva internetbaserad konsultverksamhet inom IT samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 500–699 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-37,0 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
17,3 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
10,2 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
50,2 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
30,0 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 411 tkr 71 tkr 42 tkr 279 tkr 140 tkr 0
2023 652 tkr −80 tkr 2 tkr 360 tkr 99 tkr 0
2022 966 tkr 28 tkr 58 tkr 413 tkr 97 tkr 0
2021 2,6 mkr 121 tkr 106 tkr 329 tkr 39 tkr 0
2020 1,4 mkr −47 tkr −83 tkr 320 tkr −67 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2025
−26,6 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,5 2 2,5 1,4 2,6 1 0,7 0,4 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −83 106 58 2 42 20202021202220232025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Pilagården Konsult AB jämfört med 781 andra bolag i samma bransch (övrig detaljhandel med brett sortiment).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 411 tkr 14 tkr 388 tkr 2,4 mkr Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Pilagården Konsult AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Pilagården Konsult AB

Vad gör Pilagården Konsult AB?
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva internetbaserad konsultverksamhet inom IT samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Pilagården Konsult AB?
Pilagården Konsult AB har sin verksamhet i ALFTA, Bollnäs, Gävleborgs län. Adress: Norra Ösavägen 11E, 82240 ALFTA.
När grundades Pilagården Konsult AB?
Pilagården Konsult AB grundades 2011 och har organisationsnummer 556868-7825.
Vad omsätter Pilagården Konsult AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Pilagården Konsult AB 411 tkr.
Vad är organisationsnumret för Pilagården Konsult AB?
Organisationsnumret för Pilagården Konsult AB är 556868-7825. Bolagsformen är Aktiebolag.