PJ Psykoterapi AB
Verksamheten är klassificerat som psykologi- och psykoterapiverksamhet, utom läkare i Huddinge. Bolaget startades 2021. Huddinge har totalt 14 företag inom branschen, varav PJ Psykoterapi AB är ett.
Senast rapporterade omsättning uppgick till 9 tkr (2024) medan årsresultatet hamnade på minus. Bolaget tillhör branschens mindre aktörer av 1 723 jämförda företag.
Adress
Postadress: Söderåkersvägen 6 D
14138 Huddinge
Besöksadress: SÖDERÅKERSVÄGEN 6 D
14138 Huddinge
Verksamhet
Bransch: Psykologi- och psykoterapiverksamhet, utom läkare (SNI 86930)
Bolaget skall bedriva psykoterapi, samtalsterapi, konsultationer, utbildning och föreläsningar inom samma områden samt därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: 1–49 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Rörelsemarginal
- -433,3 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- -433,3 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 28,6 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -195,0 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9 tkr | −39 tkr | −39 tkr | 70 tkr | 20 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −25 tkr | −25 tkr | 126 tkr | 59 tkr | 0 |
| 2022 | 312 tkr | 76 tkr | 60 tkr | 153 tkr | 85 tkr | 1 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
PJ Psykoterapi AB jämfört med 1 722 andra bolag i samma bransch (psykologi- och psykoterapiverksamhet, utom läkare).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 9 tkr | 114 tkr | 498 tkr | 1 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Pirita Puukko (f. 1980) Styrelseledamot sedan 2021-11-25
- Jouni Erkki Matias Jaaksi (f. 1975) Styrelsesuppleant sedan 2021-11-25
Vanliga frågor om PJ Psykoterapi AB
- Vad gör PJ Psykoterapi AB?
- Bolaget skall bedriva psykoterapi, samtalsterapi, konsultationer, utbildning och föreläsningar inom samma områden samt därmed förenlig verksamhet.
- Var finns PJ Psykoterapi AB?
- PJ Psykoterapi AB har sin verksamhet i HUDDINGE, Huddinge, Stockholms län. Adress: Söderåkersvägen 6 D, 14138 HUDDINGE.
- När grundades PJ Psykoterapi AB?
- PJ Psykoterapi AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559340-9047.
- Vad omsätter PJ Psykoterapi AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte PJ Psykoterapi AB 9 tkr.
- Vad är organisationsnumret för PJ Psykoterapi AB?
- Organisationsnumret för PJ Psykoterapi AB är 559340-9047. Bolagsformen är Aktiebolag.