Precer Autotech Innovation AB

Organisationsnummer
556763-7375
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2008-09-16
F-skatt
Registrerad
Moms
Ej registrerad

Bolaget startades 2008 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom teknisk konsultverksamhet inom industriteknik i Vålberg. Karlstad har totalt 118 företag inom branschen, varav Precer Autotech Innovation AB är ett.

Omsättningen för 2024 var 0 tkr medan årsresultatet hamnade på minus. Bolaget tillhör branschens mindre aktörer av 8 015 jämförda företag.

Adress

Postadress: Grepvägen 3
66494 Vålberg

Besöksadress: GREPVÄGEN 3
66494 Vålberg

Företag i Karlstad · Företag i Värmlands län

Telefon: 054-545440

Verksamhet

Bransch: Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik (SNI 71122)

Bolaget ska bedriva tjänster avseende ombyggnation av motorer på mindre och medelstora fordon, utveckling av miljövänliga motorer samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
-184,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
6,1 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −12 tkr −12 tkr 106 tkr −196 tkr 0
2024 0 tkr −23 tkr −23 tkr 106 tkr −184 tkr 0
2023 0 tkr −23 tkr −23 tkr 105 tkr −161 tkr 0
2022 0 tkr −195 tkr 0 tkr 0 tkr 58 tkr 0
2021 0 tkr −255 tkr 0 tkr 0 tkr 58 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 0 tkr 0 tkr 1 tkr 1 tkr 1 tkr 0 tkr SENAST 0 tkr 0 tkr −23 tkr −23 tkr −12 tkr 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Precer Autotech Innovation AB jämfört med 8 025 andra bolag i samma bransch (teknisk konsultverksamhet inom industriteknik).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 28 tkr 852 tkr 1,8 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om Precer Autotech Innovation AB

Vad gör Precer Autotech Innovation AB?
Bolaget ska bedriva tjänster avseende ombyggnation av motorer på mindre och medelstora fordon, utveckling av miljövänliga motorer samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Precer Autotech Innovation AB?
Precer Autotech Innovation AB har sin verksamhet i VÅLBERG, Karlstad, Värmlands län. Adress: Grepvägen 3, 66494 VÅLBERG.
När grundades Precer Autotech Innovation AB?
Precer Autotech Innovation AB grundades 2008 och har organisationsnummer 556763-7375.
Vad omsätter Precer Autotech Innovation AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Precer Autotech Innovation AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Precer Autotech Innovation AB?
Organisationsnumret för Precer Autotech Innovation AB är 556763-7375. Bolagsformen är Aktiebolag.