PS Värmdö AB
Bolaget startades 2021 och ps värmdö ab erbjuder allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar i Värmdö. Det finns 27 företag med liknande verksamhet i Värmdö.
Senast rapporterade omsättning uppgick till 0 tkr (2025) och året avslutades med förlust. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 5 084 branschkollegor.
Adress
Postadress: Berglinds Väg 12
13934 Värmdö
Besöksadress: BERGLINDS VÄG 12
13934 Värmdö
Verksamhet
Bransch: Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar (SNI 95311)
Rekonditionering samt service av bilar, båtar, lastbilar och även uthyrning av mina tjänster.
Omsättningsintervall: Under 1 tkr
Bokslut och nyckeltal
- Soliditet
- 98,6 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- -4,9 % årets resultat / eget kapital
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 tkr | −7 tkr | −7 tkr | 144 tkr | 142 tkr | 0 |
| 2024 | 0 tkr | −6 tkr | −5 tkr | 150 tkr | 149 tkr | 0 |
| 2023 | 0 tkr | −8 tkr | −7 tkr | 156 tkr | 154 tkr | 0 |
| 2022 | 18 tkr | 8 tkr | 6 tkr | 207 tkr | 161 tkr | 0 |
| 2021 | 175 tkr | 164 tkr | 130 tkr | 209 tkr | 155 tkr | 0 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Branschjämförelse
PS Värmdö AB jämfört med 5 083 andra bolag i samma bransch (allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 tkr | 622 tkr | 2,2 mkr | 6,2 mkr | Lägre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Paulo Da Silva (f. 1965) Styrelseledamot sedan 2021-05-20
- Paulo Da Silva (f. 1965) Verkställande direktör sedan 2021-05-20
- Jessica Magnusson Da Silva (f. 1993) Styrelsesuppleant sedan 2021-05-20
Tidigare roller (1)
- Jessica Da Silva (f. 1993) Styrelsesuppleant 2021-05-20 – 2026-06-09
Vanliga frågor om PS Värmdö AB
- Vad gör PS Värmdö AB?
- Rekonditionering samt service av bilar, båtar, lastbilar och även uthyrning av mina tjänster.
- Var finns PS Värmdö AB?
- PS Värmdö AB har sin verksamhet i VÄRMDÖ, Värmdö, Stockholms län. Adress: Berglinds Väg 12, 13934 VÄRMDÖ.
- När grundades PS Värmdö AB?
- PS Värmdö AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559318-4624.
- Vad omsätter PS Värmdö AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte PS Värmdö AB 0 tkr.
- Vem är VD på PS Värmdö AB?
- Paulo Da Silva är verkställande direktör på PS Värmdö AB.
- Vad är organisationsnumret för PS Värmdö AB?
- Organisationsnumret för PS Värmdö AB är 559318-4624. Bolagsformen är Aktiebolag.