Rauk Air AB

Organisationsnummer
556858-4451
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2011-08-23
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget erbjuder icke reguljär lufttransport av passagerare i Åkersberga. Verksamheten har bedrivits sedan 2011.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2024 och årets resultat var positivt.

Adress

Postadress: Box 414
18426 Åkersberga

Besöksadress: BOX 414
18426 Åkersberga

Företag i Gotland · Företag i Gotlands län

Verksamhet

Bransch: Icke reguljär lufttransport av passagerare (SNI 51102)

Bolaget ska äga och förvalta flygplan, bedriva uthyrning av flygtid med egna plan samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
95,6 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
161,5 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −567 tkr 1,1 mkr 680 tkr 650 tkr 0
2023 0 tkr −572 tkr −500 tkr 1 mkr −400 tkr 0
2022 0 tkr −568 tkr 0 tkr 1,5 mkr 100 tkr 0
2021 0 tkr −1,5 mkr 50 tkr 2 mkr 100 tkr 0
2020 0 tkr −73 tkr 0 tkr 975 tkr 50 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 0 0,1 0 −0,5 1,1 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Rauk Air AB jämfört med 156 andra bolag i samma bransch (icke reguljär lufttransport av passagerare).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 334 tkr 2,2 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Rauk Air AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Rauk Air AB

Vad gör Rauk Air AB?
Bolaget ska äga och förvalta flygplan, bedriva uthyrning av flygtid med egna plan samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Rauk Air AB?
Rauk Air AB har sin verksamhet i ÅKERSBERGA, Gotland, Gotlands län. Adress: Box 414, 18426 ÅKERSBERGA.
När grundades Rauk Air AB?
Rauk Air AB grundades 2011 och har organisationsnummer 556858-4451.
Vad omsätter Rauk Air AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Rauk Air AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Rauk Air AB?
Organisationsnumret för Rauk Air AB är 556858-4451. Bolagsformen är Aktiebolag.