Revod Sweden AB

Organisationsnummer
556218-4845
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2001-09-18
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

Koncernstruktur

Revod Sweden AB
Markem-Imaje AB 45,8 mkr
OPW Sweden AB 138,8 mkr

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Verksamheten har sin huvudsakliga verksamhet inom verksamheter som utövas av huvudkontor i Landskrona. Verksamheten har bedrivits sedan 2001. Det finns 2105 företag med liknande verksamhet i Stockholm.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 0 tkr (2024), och året avslutades med vinst. Revod Sweden AB hamnar under branschmedianen (5 989 bolag i jämförelsen). Revod Sweden AB är en del av DOVER (SWITZERLAND) HOLDING LTD-koncernen.

Adress

Postadress: Box 105
26122 Landskrona

Besöksadress: BOX 105
26122 Landskrona

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100)

Bolaget skall tillhandahålla finansiella tjänster och medelsförvaltning till koncernbolag ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: DOVER (SWITZERLAND) HOLDING LTD
Moderbolag: DOVER (SWITZERLAND) HOLDING LTD

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
99,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
6,9 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr −2,1 mkr 137,3 mkr 2 mdkr 2 mdkr 0
2023 0 tkr −2,2 mkr 332,1 mkr 2,7 mdkr 2,7 mdkr 0
2022 0 tkr −2,3 mkr 196,1 mkr 2,8 mdkr 859,5 mkr 0
2021 83 tkr −2,8 mkr 92,5 mkr 2,7 mdkr 704,4 mkr 0
2020 6,6 mkr −1,6 mkr 47,5 mkr 2,5 mdkr 612 mkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
−98,7 % CAGR
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 2 mkr 4 mkr 6 mkr 0 tkr SENAST 47,5 mkr 92,5 mkr 196,1 mkr 332,1 mkr 137,3 mkr 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Revod Sweden AB jämfört med 6 154 andra bolag i samma bransch (verksamheter som utövas av huvudkontor).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 14 tkr 2,1 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Vanliga frågor om Revod Sweden AB

Vad gör Revod Sweden AB?
Bolaget skall tillhandahålla finansiella tjänster och medelsförvaltning till koncernbolag ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet.
Var finns Revod Sweden AB?
Revod Sweden AB har sin verksamhet i LANDSKRONA, Stockholm, Stockholms län. Adress: Box 105, 26122 LANDSKRONA.
När grundades Revod Sweden AB?
Revod Sweden AB grundades 2001 och har organisationsnummer 556218-4845.
Vad omsätter Revod Sweden AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Revod Sweden AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Revod Sweden AB?
Organisationsnumret för Revod Sweden AB är 556218-4845. Bolagsformen är Aktiebolag.