Ryssbergen Exploatering AB

Organisationsnummer
556871-6871
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2016-03-03
F-skatt
Ej registrerad
Moms
Ej registrerad

Koncernstruktur

HSB Bostad AB Moderbolag
Ryssbergen Exploatering AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Företaget grundades 2011 och företaget är ett svenskt aktiebolag i Solna.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2024 och årets resultat var positivt. Bolaget ingår i koncernen HSB Bostad AB.

Adress

Postadress: Box 1387
17127 Solna

Besöksadress: BOX 1387
17127 Solna

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Huvudnäring okänd (SNI 00009)

Bolaget ska indirekt genom hel- eller delägda bolag äga, förvalta och utveckla fastigheter samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: HSB Bostad AB (556520-6165)
Moderbolag: HSB Bostad AB (556520-6165)

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
23,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
92,2 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 0 tkr 0 tkr 16 mkr 75 mkr 17,3 mkr 0
2023 0 tkr 0 tkr −1,2 mkr 65,7 mkr 1,3 mkr 0
2022 0 tkr 0 tkr −46,2 mkr 23,5 mkr 79 tkr 0
2021 0 tkr 0 tkr 0 tkr 16,9 mkr 50 tkr 0
2020 0 tkr 0 tkr 0 tkr 5,9 mkr 50 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 0,2 0,4 0,6 0,8 1 0 0 0 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 0 0 −46,2 −1,2 16 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (4)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Ryssbergen Exploatering AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Ryssbergen Exploatering AB

Vad gör Ryssbergen Exploatering AB?
Bolaget ska indirekt genom hel- eller delägda bolag äga, förvalta och utveckla fastigheter samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
Var finns Ryssbergen Exploatering AB?
Ryssbergen Exploatering AB har sin verksamhet i SOLNA, Stockholm, Stockholms län. Adress: Box 1387, 17127 SOLNA.
När grundades Ryssbergen Exploatering AB?
Ryssbergen Exploatering AB grundades 2016 och har organisationsnummer 556871-6871.
Vad omsätter Ryssbergen Exploatering AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Ryssbergen Exploatering AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Ryssbergen Exploatering AB?
Organisationsnumret för Ryssbergen Exploatering AB är 556871-6871. Bolagsformen är Aktiebolag.