Sayaz Etableringstjänst AB

Organisationsnummer
556980-7380
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2015-03-11
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2014 och Sayaz Etableringstjänst AB är klassificerat som frisörer och barberare i Ludvika. Ludvika har totalt 15 företag inom branschen, varav Sayaz Etableringstjänst AB är ett.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 2,6 miljoner kronor (2025) med ett positivt årsresultat. Bolaget tillhör den övre kvartilen i sin bransch med 4 961 jämförbara företag. Bolaget hade 5 anställda enligt senaste bokslutet.

Adress

Postadress: Engelbrektsgatan 3
77130 Ludvika

Besöksadress: ENGELBREKTSGATAN 3
77130 Ludvika

Företag i Ludvika · Företag i Dalarnas län

Verksamhet

Bransch: Frisörer och barberare (SNI 96210)

Lotsetablering, juridisk rådgivning, kurser, frisör, bygg, utbildning.

Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-6,3 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
12,9 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
9,7 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
100,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
17,7 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
+25,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 2,6 mkr 334 tkr 252 tkr 1,4 mkr 1,4 mkr 5
2024 2,8 mkr 738 tkr 582 tkr 1,6 mkr 1,6 mkr 4
2023 2,7 mkr 84 tkr 9 tkr 980 tkr 975 tkr 5
2022 2,3 mkr 171 tkr 51 tkr 972 tkr 966 tkr 5
2021 1,6 mkr −208 tkr −212 tkr 1,1 mkr 915 tkr 5

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+12,1 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 1,6 2,3 2,7 2,8 2,6 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −212 51 9 582 252 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Sayaz Etableringstjänst AB jämfört med 4 965 andra bolag i samma bransch (frisörer och barberare).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 2,6 mkr 554 tkr 935 tkr 1,6 mkr Övre kvartil
Anställda 5 1 1 2 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Sayaz Etableringstjänst AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Sayaz Etableringstjänst AB

Vad gör Sayaz Etableringstjänst AB?
Lotsetablering, juridisk rådgivning, kurser, frisör, bygg, utbildning.
Var finns Sayaz Etableringstjänst AB?
Sayaz Etableringstjänst AB har sin verksamhet i LUDVIKA, Ludvika, Dalarnas län. Adress: Engelbrektsgatan 3, 77130 LUDVIKA.
När grundades Sayaz Etableringstjänst AB?
Sayaz Etableringstjänst AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556980-7380.
Vad omsätter Sayaz Etableringstjänst AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Sayaz Etableringstjänst AB 2,6 miljoner kronor. Bolaget hade 5 anställda.
Vad är organisationsnumret för Sayaz Etableringstjänst AB?
Organisationsnumret för Sayaz Etableringstjänst AB är 556980-7380. Bolagsformen är Aktiebolag.