Seven Things AB

Organisationsnummer
556802-6917
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2010-03-22
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2010 och företaget verkar inom dataprogrammering i Stockholm. Stockholm har totalt 6640 företag inom branschen, varav Seven Things AB är ett.

Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025 och årets resultat var negativt.

Adress

Postadress: Blekingegatan 15a
11856 Stockholm

Besöksadress: BLEKINGEGATAN 15 A
11856 Stockholm

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)

Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom organisationsutveckling, utveckling av analys- och stödsystem, utveckling av datorbaserade program, produkter, tjänster och applikationer, samt äga och utveckla företag samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Soliditet
98,6 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-1,9 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 0 tkr −4 tkr −4 tkr 217 tkr 214 tkr 0
2024 0 tkr −8 tkr −8 tkr 219 tkr 217 tkr 0
2023 16 tkr −6 tkr −6 tkr 226 tkr 225 tkr 0
2022 190 tkr 6 tkr 3 tkr 218 tkr 201 tkr 1
2021 212 tkr 53 tkr 112 tkr 209 tkr 199 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−72,5 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 50 100 150 200 212 190 16 0 0 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 112 3 −6 −8 −4 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Seven Things AB jämfört med 19 685 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 0 tkr 0 tkr 566 tkr 1,7 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (2)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Seven Things AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Seven Things AB

Vad gör Seven Things AB?
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom organisationsutveckling, utveckling av analys- och stödsystem, utveckling av datorbaserade program, produkter, tjänster och applikationer, samt äga och utveckla företag samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Seven Things AB?
Seven Things AB har sin verksamhet i STOCKHOLM, Stockholm, Stockholms län. Adress: Blekingegatan 15a, 11856 STOCKHOLM.
När grundades Seven Things AB?
Seven Things AB grundades 2010 och har organisationsnummer 556802-6917.
Vad omsätter Seven Things AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Seven Things AB 0 tkr.
Vad är organisationsnumret för Seven Things AB?
Organisationsnumret för Seven Things AB är 556802-6917. Bolagsformen är Aktiebolag.