Silfversparre Consulting AB

Organisationsnummer
556975-9847
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2014-08-26
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Företaget grundades 2014 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom arbetsförmedling och rekrytering i Kullavik.

2025 omsatte bolaget 2 miljoner kronor och resultatet var positivt. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (2 419 jämförelsebolag). Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet.

Adress

Postadress: Kärrvägen 4
42935 Kullavik

Besöksadress: KÄRRVÄGEN 4
42935 Kullavik

Företag i Kungsbacka · Företag i Hallands län

Verksamhet

Bransch: Arbetsförmedling och rekrytering (SNI 78100)

Bolaget ska bedriva konsulttjänster inom organisations- och företagsutveckling, investeringsverksamhet i mindre bolag samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-36,8 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
13,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
91,2 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
85,7 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
16,5 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
-50,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 2 mkr 265 tkr 1,9 mkr 13,2 mkr 11,3 mkr 1
2024 3,2 mkr 939 tkr 7 mkr 12 mkr 10 mkr 2
2023 2,1 mkr 773 tkr 892 tkr 5,4 mkr 3,3 mkr 2
2022 2,1 mkr 772 tkr 663 tkr 4,7 mkr 2,7 mkr 2
2021 2,1 mkr 845 tkr −1,1 mkr 4,1 mkr 2,3 mkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−1,2 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 2,1 2,1 2,1 3,2 2 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 −1,1 0,7 0,9 7 1,9 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Silfversparre Consulting AB jämfört med 2 419 andra bolag i samma bransch (arbetsförmedling och rekrytering).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 2 mkr 26 tkr 742 tkr 3 mkr Över median
Anställda 1 0 1 2 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Silfversparre Consulting AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Silfversparre Consulting AB

Vad gör Silfversparre Consulting AB?
Bolaget ska bedriva konsulttjänster inom organisations- och företagsutveckling, investeringsverksamhet i mindre bolag samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Silfversparre Consulting AB?
Silfversparre Consulting AB har sin verksamhet i KULLAVIK, Kungsbacka, Hallands län. Adress: Kärrvägen 4, 42935 KULLAVIK.
När grundades Silfversparre Consulting AB?
Silfversparre Consulting AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556975-9847.
Vad omsätter Silfversparre Consulting AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Silfversparre Consulting AB 2,0 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Silfversparre Consulting AB?
Organisationsnumret för Silfversparre Consulting AB är 556975-9847. Bolagsformen är Aktiebolag.