Slami AB

Organisationsnummer
556136-5353
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2013-04-17
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget är klassificerat som drift av konferensanläggningar med boende i Mariefred. Verksamheten har bedrivits sedan 2013.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1,1 miljoner kronor (2024), men resultatet blev negativt. Antalet anställda uppgick senast till 3 personer.

Adress

Postadress: Åsgård Hedlandet
64792 Mariefred

Besöksadress: ÅSGÅRD HEDLANDET
64792 Mariefred

Företag i Strängnäs · Företag i Södermanlands län

Verksamhet

Bransch: Drift av konferensanläggningar med boende (SNI 55102)

Bolaget skall bedriva konferens- och restaurangverksamhet, uthyrning av egna fastigheter, äga och förvalta värdepapper, fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 3–5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-29,2 %
jämfört med 2023
Rörelsemarginal
-34,9 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
-78,6 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
12,8 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-15,1 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
+50,0 %
jämfört med 2023
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 1,1 mkr −394 tkr −888 tkr 45,9 mkr 5,9 mkr 3
2023 1,6 mkr 1,7 mkr 1,7 mkr 42,4 mkr 1,9 mkr 2
2022 1,3 mkr −1,8 mkr −1,8 mkr 40,9 mkr 147 tkr 2
2021 583 tkr −2,4 mkr −2,4 mkr 40,8 mkr 250 tkr 1
2020 739 tkr −1,4 mkr −1,5 mkr 39,1 mkr 188 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
+11,2 % CAGR
Omsättning som area-chart (vänster axel) och årets resultat som staplar per år. 0 500 tkr 1 mkr 1,5 mkr 1,1 mkr SENAST −1,5 mkr −2,4 mkr −1,8 mkr 1,7 mkr −888 tkr 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Slami AB jämfört med 292 andra bolag i samma bransch (drift av konferensanläggningar med boende).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,1 mkr 152 tkr 2,1 mkr 12,6 mkr Under median
Anställda 3 0 1 9 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (2)

Vanliga frågor om Slami AB

Vad gör Slami AB?
Bolaget skall bedriva konferens- och restaurangverksamhet, uthyrning av egna fastigheter, äga och förvalta värdepapper, fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Slami AB?
Slami AB har sin verksamhet i MARIEFRED, Strängnäs, Södermanlands län. Adress: Åsgård Hedlandet, 64792 MARIEFRED.
När grundades Slami AB?
Slami AB grundades 2013 och har organisationsnummer 556136-5353.
Vad omsätter Slami AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Slami AB 1,1 miljoner kronor. Bolaget hade 3 anställda.
Vad är organisationsnumret för Slami AB?
Organisationsnumret för Slami AB är 556136-5353. Bolagsformen är Aktiebolag.