Studio JN AB
Företaget är klassificerat som frisörer och barberare i Västervik. Bolaget startades 2009. Västervik har totalt 19 företag inom branschen, varav Studio JN AB är ett.
Omsättningen för 2025 var 1,4 miljoner kronor, och året avslutades med vinst. Bolaget ligger över medianen för sin bransch (4 961 jämförelsebolag). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 2 personer.
Adress
Postadress: Storgatan 8
59330 Västervik
Besöksadress: STORGATAN 8
59330 Västervik
Verksamhet
Bransch: Frisörer och barberare (SNI 96210)
Bolaget ska bedriva frisörverksamhet.
Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- +5,5 % jämfört med 2024
- Rörelsemarginal
- 6,0 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 4,7 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 74,1 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 16,2 % årets resultat / eget kapital
- Anställdtillväxt
- 0,0 % jämfört med 2024
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,4 mkr | 86 tkr | 68 tkr | 568 tkr | 421 tkr | 2 |
| 2024 | 1,4 mkr | 128 tkr | 106 tkr | 556 tkr | 403 tkr | 2 |
| 2023 | 1,5 mkr | −19 tkr | −19 tkr | 449 tkr | 297 tkr | 2 |
| 2022 | 1,3 mkr | 18 tkr | 17 tkr | 471 tkr | 316 tkr | 2 |
| 2021 | 1,1 mkr | −13 tkr | −13 tkr | 440 tkr | 299 tkr | 2 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2021–2025
+5,9 % CAGR
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Branschjämförelse
Studio JN AB jämfört med 4 965 andra bolag i samma bransch (frisörer och barberare).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1,4 mkr | 554 tkr | 935 tkr | 1,6 mkr | Över median |
| Anställda | 2 | 1 | 1 | 2 | Övre kvartil |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Josefin Liljeberg Nordenmark (f. 1987) Styrelseledamot sedan 2009-02-02
- Kurt Ove Edin (f. 1964) Styrelsesuppleant sedan 2009-02-02
Tidigare roller (1)
- Josefin Nordenmark (f. 1987) Styrelseledamot 2009-02-02 – 2026-06-09
Vanliga frågor om Studio JN AB
- Vad gör Studio JN AB?
- Bolaget ska bedriva frisörverksamhet.
- Var finns Studio JN AB?
- Studio JN AB har sin verksamhet i VÄSTERVIK, Västervik, Kalmar län. Adress: Storgatan 8, 59330 VÄSTERVIK.
- När grundades Studio JN AB?
- Studio JN AB grundades 2009 och har organisationsnummer 556777-1398.
- Vad omsätter Studio JN AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Studio JN AB 1,4 miljoner kronor. Bolaget hade 2 anställda.
- Vad är organisationsnumret för Studio JN AB?
- Organisationsnumret för Studio JN AB är 556777-1398. Bolagsformen är Aktiebolag.