Succéa AB

Organisationsnummer
556977-1677
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2014-07-08
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Taxi Strömsund AB Moderbolag
Succéa AB

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Verksamheten har bedrivits sedan 2014 och företaget är klassificerat som uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder i Strömsund. Det är ett av 16 företag inom uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder i Strömsund.

2025 omsatte bolaget 140 tkr med ett positivt årsresultat. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 21 997 branschkollegor. Bolaget ingår i koncernen Taxi Strömsund AB.

Adress

Postadress: Odenplan 1
83335 Strömsund

Besöksadress: ODENPLAN 1
83335 Strömsund

Företag i Strömsund · Företag i Jämtlands län

Verksamhet

Bransch: Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201)

Bolaget skall bygga, äga och förvalta fastigheter, fast och lös egendom, utföra fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Koncernmoder: Taxi Strömsund AB (556248-4302)
Moderbolag: Taxi Strömsund AB (556248-4302)

Bokslut och nyckeltal

Rörelsemarginal
46,4 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
42,9 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
1,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
41,4 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 140 tkr 65 tkr 60 tkr 7,4 mkr 145 tkr 0
2024 0 tkr −7 tkr 318 tkr 100 tkr 85 tkr 0
2023 0 tkr −6 tkr −6 tkr 9 tkr −233 tkr 0
2022 0 tkr −6 tkr −6 tkr 10 tkr −227 tkr 0
2021 0 tkr −147 tkr −147 tkr 10 tkr −221 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 50 100 150 0 0 0 0 140 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −147 −6 −6 318 60 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Succéa AB jämfört med 22 003 andra bolag i samma bransch (uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 140 tkr 181 tkr 829 tkr 3,3 mkr Lägre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Succéa AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Succéa AB

Vad gör Succéa AB?
Bolaget skall bygga, äga och förvalta fastigheter, fast och lös egendom, utföra fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
Var finns Succéa AB?
Succéa AB har sin verksamhet i STRÖMSUND, Strömsund, Jämtlands län. Adress: Odenplan 1, 83335 STRÖMSUND.
När grundades Succéa AB?
Succéa AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556977-1677.
Vad omsätter Succéa AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Succéa AB 140 tkr.
Vem är VD på Succéa AB?
Douglas Forsberg är verkställande direktör på Succéa AB.
Vad är organisationsnumret för Succéa AB?
Organisationsnumret för Succéa AB är 556977-1677. Bolagsformen är Aktiebolag.